Фото

Природний феномен озера Натрон

Невелике озеро глибиною менше трьох метрів, розташоване на півночі Танзанії недалеко від кордону з Кенією, отримало свою назву від мінерала натрона. В залежності від сезону поверхня Натрона може бути покрита кіркою мінеральних солей, принесених разом з вулканічним попелом із Східно-Африканської рифтової долини, відомої також як Велика рифтова долина.

(9 фото)


1. Але коли випаровування води призводить до значного підвищення лужності Натрона, активізуються деякі види бактерій, життєдіяльність яких забарвлює озеро в криваво-червоний колір.

2. В озері живе лише кілька видів тварин, серед яких унікальний вид риб під назвою «лужна тілапія». Крім того, тут мешкають рідкісні малі фламінго, для яких це одне з небагатьох місць розмноження.


3. Води озера надійно захищають фламінго від хижаків під час шлюбного періоду, тому мільйони цих птахів прилітають сюди гніздитися, проте це все ж таки досить небезпечний захід — фламінго будують свої гнізда на острівцях солі, які оточують смертельні води озера.


4. Лужність озера коливається в межах 9-10,5 pH, а температура води досягає + 60 °C, тому тварини (в основному птахи), потрапляючи в озеро, негайно гинуть, а їх останки покриваються мінеральними речовинами і тверднуть, перетворюючись в кам’яні статуї.


5. Вперше унікальну «здатність» Натрона вбивати тварин і перетворювати їх у статуї виявив фотограф Нік Брандт під час своєї чергової подорожі по Африці. Він зробив репортаж, розташувавши останки так, ніби ці птахи і кажани живі, що зробило його кадри схожими на сцени з фільму жахів.


6. «Я не міг не сфотографувати їх», — говорить він.


7.


8.


9.

 

Натхнення: daypic.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button