Фото

Монументальне кладовище Чертоза в Болоньї

Не секрет, що багато хто з нас люблять гуляти на цвинтарях. Тут можна знайти і історію, і красиву архітектуру, і все це під відкритим небом. А коли перед твоїми очима постають кілька минулих поколінь сімей, мимоволі замислюєшся про вічне, як би пишномовно це не звучало. В останній поїздці в Італію нам вдалося погуляти по монументальному кладовищу Чертоза в Болоньї.

Кладовище Чертоза колись було картезіанським монастирем, заснованим в 1334 році і закритим у 1797-му за наказом Наполеона Бонапарта. У 1801 році колишній монастир був перероблений в міське монументальне кладовище. Пристрасть болонської знаті й чиновників до створення сімейних склепів перетворила кладовищі в музей під відкритим небом. Чертоза ді Болонья внесено Радою Європи в склад основного маршруту по місцях європейської культурної спадщини.

(Всього 32 фото)

1. Болонья вважається містом галерей і аркад — і кладовище Чертоза складається з рядів галерей, в яких знаходяться склепи та колумбарії.

2. Краще не робити моїх помилок і не ходити без схеми, тому що нескінченні галереї з переходами одна в іншу створюють відчуття, що звідси ніколи не виберешся, а відсутність навколо людей приносить не дуже приємне відчуття неспокою.

3. Хоча інтернет дає інформацію, що по кладовищу Чертоза водять туристичні екскурсії, я не зустріла жодної людини, крім співробітників на вході.

4.

5.

6.

7.

8. У таких приміщеннях є ще один рівень нижче, туди ведуть сходи, і світло включається автоматично, спрацьовуючи на звук кроків.

9. А тепер уявіть: нікого навколо, і раптом у склепі включається світло! Страшно? Мені дуже

10. Тут поховані прем’єр-міністр Марко Мінгетті, художники Джорджо Моранді і Бруно Саетті, нобелівський лауреат з літератури Джозуе Кардуччі, письменник і драматург Ріккардо Баккеллі, оперний співак Фарінеллі, композитор Отторіно Респігі та співак Лучо Далла.

11. У минулому кладовищі Чертоза ді Болонья було частиною етапів Гран-туру, довгої подорожі по континентальній Європі для багатих молодих європейських аристократів. Його відвідували Байрон, Діккенс і Стендаль, і багато письменників розповідали про нього в своїх романах.

12. В кінці XIX століття під час проведення робіт по збільшенню території для поховань випадково був знайдений етруський некрополь з 420 могилами. Знайдені у процесі розкопок предмети складають експозицію Міського Археологічного музею.

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

21.

22. Як і на всіх європейських кладовищах, тут є дитяче кладовище.

23. Перебувати тут дуже важко. І якщо знаєш заздалегідь його місцезнаходження, краще обійти цю ділянку стороною.

24.

25.

26. Крім неокласичних пам’ятників на могилах, що відносяться до періоду реалізму (1870-ті роки), пам’ятками кладовища також є унікальні фрески і живопис.

27.

28.

29.

30.

31. Будучи одним з наймальовничіших місць міста, кладовище Чертоза на три місяці перетворюється на сцену для концертів, виставок і нічних турів, де можна відкрити для себе мистецтво та історію Болоньї.

32.

Натхнення: bigpicture.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button