Екологія

В Австралії створили незвичайну альтанку, яка поєднує природу і технологію

MPavilion — місце для пікніка.

В австралійському місті Мельбурн, в Королівських ботанічних садах з’явилася незвичайна зона громадського відпочинку, створена за авторським проектом. Крите місце для пікніка було встановлене в рамках фестивалю екологічної архітектури.

Відсутність цілісного даху не перешкода.

Споруда стала ось вже четвертою по рахунку за поточний рік і не виключено, що стане останньою. Назва місця для пікніка – MPavilion. Створена крита зона відпочинку була за індивідуальним проектом австралійського дизайнера Аманди Лівіт. За словами самої авторки, у своєму проекті вона хотіла об’єднати природу і людство, природне і синтетичне. Саме тому основним архітектурним елементом MPavilion стали гайанскі метало-пластикові квіти, які власне і утворюють всю конструкцію.

Екологічна підлога і підстрижений газон — блискучий ансамбль.

Якщо поглянути на MPavilion з висоти пташиного польоту під кутом в 90 градусів, то павільйон буде виглядати як ділянка, яка засаджена гігантськими польовими квітами. Складається альтанка з 13 великих і ще 30 маленьких квіток-елементів. Діаметр «пелюсток» великих частин конструкції становить 5 метрів. Кожен з елементів стоїть досить близько до іншого, щоб не утворювати проломів. Окремо варто згадати про таку особливість MPavilion, як «гнучкість конструкції».

Від вітру «квіткове поле» розгойдується.

Вся справа в тому, що ніжки, на яких триматися головки пластикових квіток, досить рухливі і гнучкі. Саме тому під час вітру, «квіткове поле» розгойдується. Втім амплітуда розгойдування не дуже велика, що дозволяє перебувати в павільйоні навіть у вітряну погоду. Важливо і те, що розгойдування не порушує цілісність конструкції і продовжує захищати від сонця і дощу. Перебувати в MPavilion можна як вдень, так і вночі. Кожна квітка підсвічується численними LED світильниками. У непроглядній темряві, вони створюють новий нічний малюнок.

Кожна квітка підсвічується численними LED світильниками.

Натхнення: www.ecobyt.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть