Екологія

Британці заборонили соломинки для напоїв

Щоб зупинити забруднення планети, у англійців відібрали деякі звичні речі

Уряд Великобританії повністю заборонив продаж і використання одноразових пластикових соломинок для напоїв, паличок для розмішування коктейлів і навіть ватних паличок.

Photo by Lisa Fotios from Pexels

Згідно з розрахунками влади Великобританії, англійці щорічно використовують понад 4 700 000 000 пластикових соломинок для прохолодних напоїв, близько 316 000 000 пластикових паличок для розмішування коктейлів і приблизно 1 800 000 000 одноразових ватних паличок, істотна частина з яких в результаті потрапляє у води Світового океану.

З метою скорочення забруднення навколишнього середовища минулого року уряд Великобританії виніс на розгляд закон про заборону виробництва та ввезення на територію королівства декількох видів одноразових пластикових товарів. Закон набрав чинності з 1 жовтня, хоча раніше планувалося, що це станеться ще в квітні поточного року.

Нинішня заборона стосується пластикових соломинок і паличок для напоїв, а також ватних паличок, до складу яких входить пластик. При цьому деякі заклади та медичні установи все-таки зможуть видавати людям з обмеженими можливостями пластикові соломинки для харчування, але якщо ті необхідні їм за станом здоров’я.

Це вже не перший захід щодо боротьби з пластиком у Великобританії: англійська влада нещодавно підвищила мінімальну вартість одноразових пакетів в магазинах роздрібної торгівлі з п’яти до 10 пенсів. До 2022 року королівство також обіцяє ввести додатковий податок на упаковку, яка складається з розкладних матеріалів менш ніж на 30%.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button