Здоров'я

Гриби проти старіння, цукрового діабету та деменції: радить дієтолог

Як і навіщо потрібно їсти гриби. Лікар дієтолог, гастроентеролог, терапевт, к. м. н. Світлана Федяєва розповіла, чому багато людей даремно уникає вживання грибів «цієї корисної та смачної групи продуктів», посилаючись на важке перетравлення.

Гриби

 

Лікар констатує, що в епоху відсутності супермаркетів грибам приділялося більше уваги.

«Зараз ми обираємо «заморські» шіїтаки, ерінгі, або обмежуємось шампіньйонами. Але корисні й наші лісові гриби, яких так багато цього сезону», — говорить Світлана Федяєва.

Лікар перераховує корисні речовини, які містяться практично в усіх видах грибів.

Бета-глюкани є пребіотиками та створюють умови для розвитку нормального мікробіому в кишківнику. Опосередковано, через збільшення долі бактерій Prevontella, гриби впливають на вуглеводний обмін. Є дані, що вживання грибів тричі на тиждень знижує ризик розвитку цукрового діабету та деменції.

Хітин у складі грибів покращує роботу кишківника та зменшує закрепи.

«Грибний» цукор трегалоза корисна речовина для попередження атеросклерозу, жирового гепатозу та навіть сповільнення старіння. Але саме зниження активності ферменту трегалази для його розщеплення і є причиною можливих болів у животі чи дискомфорту після вживання грибів.

Ерготіонеїн рослинна амінокислота має антиоксидантні властивості.

Дієтолог також розповідає про дані, отримані в дослідженні 2017 р. Вони показали ефект вживання шампіньйонів протягом чотирьох тижнів і зменшення «запаху старості», який спричинений накопиченням речовини 2-ноненаль. Ця речовина накопичується з віком у результаті перекисного окислення жирів у шкірі з Омега-7 жирних кислот і є причиною специфічного запаху.

«Ну і звичайно, гриби — це не тільки корисно, а й смачно. Насолоджуйтесь грибним сезоном та  урізноманітнюйте  раціон! І пам’ятайте, що для засвоєння рослинного білка грибів їх треба ретельно пережовувати», — радить Світлана Федяєва.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button