Поради

Приступаємо до декорування фасаду

Один і той же будинок, а також група будівель, може виглядати по-різному, досить лише змінити оформлення фасаду будинку. При цьому оформлення фасадів приватного будинку – завдання цілком посильне будь-якому господареві, який бажає хоча б трохи заощадити або любить все робити своїми руками.

Декорування фасадів – річ захоплююча, настільки багатогранна, що можна переробляти своє житло хоч кожен сезон. І будь-що, навіть незначний елемент тут має величезне значення.

Колір, наприклад, впливає на сприйняття будинку і задає йому необхідний настрій. Тому, перед тим, як оформити фасад будинку, в першу чергу підбирають колірну гамму, вибирають поєднання кольорів і загальну тонову спрямованість.

Правильно підібрана текстура додасть дому стиль і позбавить його від монотонного виду.
Вміла композиція цих двох складових задасть загальний стиль вашого житла і виділить серед інших.

12-05-16-foto-600x542-3

Якими матеріалами ми володіємо?

Але перед тим як починати занурюватися в усі тонкощі зміни зовнішності вашого житла, насамперед необхідно ознайомитися з матеріалами, якими ви особисто або ваші підрядники, детальніше http://www.fasad-dekor.kiev.ua/, будуть обробляти зовнішні стіни, їх особливостями і нюансами під час робіт.

Оформлення фасадів приватного будинку може бути виконано із застосуванням таких матеріалів:

 • штукатуркою призначеної для фасадів;
 • сайдингом;
 • плиткою або ж каменем;
 • цегляною кладкою.

Це основні види оздоблювальних фасадних матеріалів, які в першу чергу вам запропонують у будь-якій компанії, яка робить оформлення фасадів будинків в вашому регіоні.

Декоративна фасадна штукатурка

Почнемо з фасадної штукатурки, оскільки це найпоширеніший тип декорування зовнішніх стін на даний момент.

Такий тип фасаду має й іншу назву – «мокрий». Все тому, що процес його нанесення включає в себе і «мокрі» роботи. Для обробки зовнішніх стін будинків та інших будівель використовують спеціально розроблені суміші, і це питання ми розглянемо більш детально.

 • Мінеральна штукатурка

Мінеральна штукатурка є однією з найдешевших і відповідно найчастіше використовуваною. Але перед покупкою запам’ятайте, цей оздоблювальний матеріал володіє найменшим показником пластичності і його довговічність не дуже велика. Хоча це можна вважати навіть не мінусом, з огляду на ціну і чудові екологічні якості.

При покритті даним видом штукатурки, будинок без проблем продовжує «дихати», а для того, щоб повітря в ньому залишилося чистим, досить звичайного провітрювання.

Такими типами штукатурки рекомендується оформлення фасадів будівель, які зроблені з «дихаючих» матеріалів, утеплених мінватою або базальтовими плитами.

Не слід використовувати цю штукатурку на парадній стороні будинків і будівель, які розташовані поруч із автострадами або ЖД вокзалом.

Вібрації і шум будуть передаватися на стіни, через що будуть утворюватися тріщини.

Період «життя» мінеральної штукатурки – близько 10 років. При використанні на новобудовах слід почекати – будинок повинен дати усадку.

 • Акрилова штукатурка

Хороші пластичні якості і стійкість до вологи показує акрилова штукатурка, але при використанні цього типу штукатурки декоративні фасади будинків не можуть дихати. Це не зовсім недолік, так як такий тип штукатурки буде незамінний для тих стін, які утеплені пінопластом або ж уздовж залізниці, поглинаючи зайві вібрації.

Але акрилова штукатурка, також як і мінеральна, має властивості вбирати в себе пил, тому для будівель, які розташовані біля доріг, це буде не найкращий вибір. До того ж у неї висока міцність, а відсутність здатності «дихати» компенсують вентиляційні системи, встановлені всередині. Служить акрилова штукатурка до 20 років.

 • Силікатна штукатурка

Силікатні штукатурки «ввібрали» в себе всі найкращі властивості: пластичні і в той же час пропускають повітря. Додаткові антистатичні характеристики тільки сприяють їх славі.

Але вона вважається найдорожчим типом «мокрої» штукатурки. Дорогий як сам матеріал, так і монтажні роботи. Декорування фасаду будинку за допомогою силікатної штукатурки дозволяє захистити зовнішні стіни від більшості несприятливих факторів навколишнього середовища. Тримається вона до 25 років.

Найактуальнішою з усіх «мокрих» штукатурок зараз вважається силіконова. І такою її роблять:

 • хороша еластичність,
 • здатність «дихати»,
 • антистатичність.

Вона єдина з всіх не вбирає в себе всілякі хімічні елементи і солі.

При дотриманні всієї технології нанесення, штукатурка протримається до 25 років, навіть якщо «розташувалася» поблизу автотраси. Оформлення фасадів приватного будинку силіконовою штукатуркою, можна сказати, «консервує» зовнішні стіни вашого житла на два-три десятки років.

12-05-16-foto-600x410-2

Інструмент і підготовка поверхні

Роботи з нанесення фасадних штукатурок можуть проходити як вручну, так і механічних способом.

Щоб наносити штукатурну суміш вручну, знадобляться лише стандартні інструменти, які можна придбати в будь-якому будівельному магазині. Якщо ж ви хочете створити гарну фактурну поверхню, вам знадобляться особливі шпателі і деякі навички для роботи з такими типами складників.

Оформлення фасаду будинку будь-якими видами штукатурок має проходити відповідно до технологічної карти. Під час виконання робіт необхідно дотримуватися всіх технологічних особливостей, які поставив виробник.

Підготовка до робіт полягає в наступному:

 • підготуйте стіни для роботи, видаліть бруд і старі шари обробки. Ями і великі вибоїни заробіть спеціальним розчином.
 • для поліпшення адгезійних властивостей матеріалів не зайвим буде заґрунтувати поверхню.
 • для ідеально рівного нанесення встановіть маяки.

Підготовка закінчена, можна приступати до нанесення.

Штукатурка та фарбування

Першим етапом є «набризк». Різкими рухами накидайте розчин, далі по маяках вирівняйте його. Робота важка і вимагає певного рівня витривалості. Штукатурна машина може прискорити роботу, але і ціна буде вищою.

Якщо є необхідність в додатковому вирівнюванні, нанесіть другий шар, обов’язково після того, як перший шар повністю висохне.

Додання фактури і інші роботи будуть залежати тільки від того, який тип штукатурки ви вибрали.

Заключним етапом буде фарбування. Але якщо ви використовуєте особливі штукатурки з пігментними елементами – в цьому немає необхідності.

Далі за списком – декор фасаду будинку за допомогою вінілових сайдінгових панелей. Сайдинг з вінілових дощок, не дивлячись на те, що багато хто лає його за неекологічність, володіє чудовими характеристиками.

Переконайтеся самі:

 • при використанні вінілового сайдинга навколо стіни утворюється захисний екран, при тому він вентильований;
 • ці панелі не дають волозі потрапляти прямо на стіни і фасад легко мити;
 • хороша довговічність;
 • не сприяє поширенню вогню, але під час плавлення виділяються шкідливі сполуки.

Не слід радіти низькій ціні ПВХ фасаду, роботи з його встановлення і додаткові матеріали коштують набагато дорожче. Вартість можна дізнатися тільки після проведення всіх необхідних вимірів і розрахунку всіх додаткових матеріалів, необхідних для оздоблювальних робіт.

Найважливішим елементом при установці даного типу фасаду є розрахунок на розширення і стиснення. Будьте уважні і дивіться, щоб майстри розрахували все як треба, інакше влітку панелі покоробить і доведеться вдатися до переробки.

Вартість дерев’яного сайдинга велика, але виглядає він дуже солідно. На жаль, термін його служби – не дуже великий, хоча, з огляду на сучасні технології обробки дерева, довговічність можна збільшити. Дерево проходить спеціальну обробку під високим тиском. При цьому збільшується щільність і опір до руйнуючих факторів зовнішнього середовища.

Металлосайдинг

Довговічним, пожежобезпечним і скромним вважається металевий сайдинг.

Виробляють його зі сталі з цинковим покриттям, який зверху проходить додаткову обробку полімером.

Мінусів у нього кілька: невеликий вибір колірної гами і фактур.

Звичайно ж, метал проводить струм, але ця проблема вирішується заземленням.

Радіомагнітні хвилі в будинок проходять неважно: мобільні телефони в будинку будуть ловити сигнал слабо, але зате ваше житло буде захищене від небажаних електромагнітних випромінювань, які в сучасному місті є одним з джерел хронічних захворювань.

При обробці фасаду будинку сайдингом обов’язково розрахуйте кількість матеріалу, необхідної фурнітури і кріплень.

Якщо ви володієте необхідними навичками в обробці будинків, то можете виконати всю роботу самостійно. Взагалі, оформлення фасадів будинків своїми руками – це захоплююче заняття, можна робити його тільки заради отримання позитивних емоцій. Багато господарів будинків розглядають питання декорування власних осель як хобі, купують дорогий інструмент і прагнуть зробити все в підсумку своїми руками, не привертаючи найманих працівників або будівельні компанії.

 • Монтування сайдінгових панелей

Перепади рівня повинні бути не більше 2 см. Всі великі дефекти, які здатні вплинути на міцність зміцнення несучих профілів, підлягають обов’язковому нівелюванню.

Стіни з дерева слід ретельно очистити від гнилі, трухляві дошки замінити, і все потім обробити спеціальним матеріалом з дезинфікуючими властивостями.

Конструкцію для кріплення панелей виставляйте обов’язково вертикально, крок обрешітки робіть десь в 50 см.

Оцинковані профілі легко встановлювати, використовуючи спеціальні підвіси, їх просто кріплять до стін.

При установці дерев’яних профілів слід пам’ятати, що рівень їх вологості не повинен перевищувати 20%.

Починайте від лівого кута стіни і йдіть до правого, обов’язково вертикально, без перекосів і нахилів, крок близько 50-60 см.

Кріплять їх на нержавіючі дюбеля або саморізи. Не рекомендується застосовувати гвоздики, через погоду такий тип кріплення може розхитатися.

Запам’ятайте, сайдинг при перепадах температур може стискуватися або розширюватися, залишайте зазор від 4 до 9 мм від краю кріпильних отворів.

12-05-16-foto-600x376-1

Плиточний фасад

Фасад, оброблений плиткою, виглядає красиво, але ціна на його виконання немаленька, при цьому необхідно обов’язково зберігати технологію установки.

Насамперед стіни повинні дати усадку, далі необхідно використання спеціальних типів клею, в залежності від типу плитки.

Такі фасади роблять з усією серйозністю і надовго. Навіть звичайна стіна може стати витвором мистецтва при такому вигляді обробки, а сам декор фасаду будинку буде викликати заздрість у ваших сусідів. Не забувайте, що плитка для обробки зовнішніх стін повинна бути саме для зовнішніх стін, а не для внутрішніх, вони відрізняються.

Перед укладанням плитки визначіться з малюнком. Поверхня може бути просто гладкою або ж з будь-яким візерунком. Нерідко використовують і кілька кольорів для додання дому більш красивого стилю і настрою. Можете придумати свій варіант, а можете вибрати з уже готових.

 • Монтаж плитки на зовнішні стіни

Монтажні роботи починаються після установки обрешітки. Каркас кріпіть вертикально, щодо лінії підлоги.

Кріпильні елементи для обрешітки вибирайте відповідно до тієї поверхнею, з якої буде з’єднуватися плитка.

Використовуйте водяний рівень для створення горизонтальної розмітки, це полегшить кріплення на саморізи. Пам’ятайте, плитку укладають знизу вгору, обов’язково з рогу будинку. Перша плитка кріпиться на 4 саморіза, всі інші на 2.

Плитку можна кріпити інакше, якщо відсутні елементи для кріплення, просто садіть її на клей. Враховуйте досить велику вагу плиток, слід давати хороший шар спеціального клею виготовленого для зовнішнього облицювання.

Декорування стін цеглою

Декор фасаду будинку, виконаний лицьовою цеглою, робить візуально будинок набагато більшим. Однак потовщення стін за допомогою штучної цегли робить будинок теплішим.

Для додання тепла всередині необхідно дотримуватися деяких правил, наприклад, не повинно бути усіляких повітряних ям і зазорів, найкраще в такому випадку буде зробити вент фасад, утепливши при цьому мінеральною ватою. До того ж для цегляної кладки необхідно посилити і розширити фундамент будинку, зробити гідроізоляцію.

 • Підготовка до укладання цегли

Підготовка для укладання цегли проста: очистіть поверхню від цвілі і грибка, закладіть розчином всілякі тріщини.

Ретельно перемішайте розчин, консистенція повинна бути така, як вказана на упаковці, шов повинен бути товщиною від 10 до 14 мм. Розчин наносіть рівним шаром.

Під час роботи не забувайте про отвори для вентиляції. Поруч з вікнами і дверима цегла треба буде підрізати.

Для початку зробіть пробну кладку – це дасть вам зрозуміти, скільки необхідно розчину і подивитися на поведінки цегли. Як тільки знайшли свій темп роботи, не міняйте його.

Оформлення фасаду будинку цеглою не терпить простоїв і локальних перерв, це не сайдинг і не керамограніт. У цьому питанні цегла дуже схожа на декоративну штукатурку – там теж не повинно бути перерв в нанесенні фінішного шару тривалістю в день – два.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button