Здоров'я

Приємне може бути корисним

Приємні дії, будь то їжа або секс, не тільки приносять задоволення, але і знижують рівень стресу пригнічуючи тривогу в мозку. До таких висновків прийшли дослідники з Університету Цинциннаті. Крім того, експерименти показали, що ефект зниження рівня стресу триває мінімум сім днів, що передбачає довгострокову сприятливу дію.

«Це дозволяє нам краще зрозуміти мотивацію прийому ‘заспокійливої’ їжі під час стресу, але важливо відзначити і той факт, що згідно з нашими даними ефективні навіть невеликі порції приємної їжі»

Дослідники надали піддослідним щурам доступ до цукрового розчину двічі на день протягом двох тижнів, а потім протестували фізіологічну і поведінкову реакцію тварин на стрес. У порівнянні з контрольною групою, експериментальна група показала знижену частоту пульсу і рівень гормонів стресу, а також більше бажання досліджувати незнайоме оточення і спілкуватися з родичами.

Схожі результати показала і група гризунів, якій дали розчин штучно підсолоджений сахарином (замість сахарози), а також група, якій дали доступ до готових до парування тварин. А ось сахароза, введена безпосередньо в шлунок, подібного результату не дала.

«Це показує, що в зниженні рівня стресу відіграє роль ‘приємність’ їжі, а не її поживні властивості» – пишуть дослідники.

Натхнення: iscience.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button