Здоров'я

Вчені: Вживання сирих овочів може нашкодити кишечнику

Останні дослідження показують, що вживання сирих овочів негативно впливає на ШКТ. Американські вчені, зокрема, попереджають про шкоду для мікрофлори кишківника.

Включення в раціон сирих овочів може бути шкідливим для здоров’я, тому що вони можуть нашкодити бактерій в кишківнику. Останні стимулюють імунну систему і травлення. До такого висновку прийшли американські вчені з Каліфорнійського університету після експериментів. Для цього були залучені різні групи лабораторних мишей і людей, які отримували меню з сирої їжі, або з приготованої. Учасники пробували кожну дієту протягом трьох днів у випадковому порядку, а потім піддавалися обстеженню.

Мікробіоми всіх піддослідних “значно” розрізнялися. Дослідники вважають, що причиною такої тенденції є те, що багато необроблених продуктів містять антимікробні сполуки. Речовини агресивно впливають на людські бактерії, ушкоджуючи і вбиваючи їх. Команда вчених з Сан-Франциско каже, що отримані дані допоможуть дізнатися, які продукти залишають найбільш корисні мікроорганізми у тілі людини. До того ж, це ще один крок до розуміння розвитку мікрофлори з часів, коли ранні люди вчилися готувати їжу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button