Здоров'я

Вчені виявили молекулу, яка контролює апетит

Дослідження молекули, що міститься в товстій кишці, може в майбутньому допомогти в лікуванні таких захворювань, як ожиріння або анорексія, пише The Sydney Morning Herald. Про існування даної молекули було відомо давно, проте її призначення до недавнього часу залишалося таємницею. Співробітники Інституту неврології і психічного здоров’я Флорей та Кембриджського Університету встановили, що молекула інсуліноподібного пептиду 5 (Insl5) відіграє ключову роль у передачі мозку інформації про голод або насичення.

foto_cikavosti_16.07.2014-08

Результати дослідження відображають наявність постійної взаємодії кишок і мозку. Це другий гормон, що впливає на апетит. Перший гормон, відомий як грелін, діє на рівні мозку. Дія ж Insl5 відбувається локально в кишечнику.

Дослідження було проведено на мишах. За словами доктора Ахтера Хоссейна, здоровим мишам ввели пептид Insl5, що стимулювало їхній апетит. Ефект проявився через 15 хвилин і тривав до трьох днів. У генетично модифікованих мишей без рецепторів Insl5 при введенні пептиду даного ефекту не спостерігалося.

Читайте також: Позитивні емоції викликають хороший апетит

Дослідницькій групі вдалося створити штучну версію Insl5. Тобто вони знаходяться на шляху до препарату, що впливає на апетит. Подібний препарат зможе стимулювати апетит пацієнтів, які потребують набору ваги (наприклад, що проходять лікування від раку або СНІДу), або пригнічувати апетит у пацієнтів з цукровим діабетом 2-го типу та ожирінням. Важливою деталлю є те, що препаратам, які будуть створені на основі молекули, не доведеться проникати через гематоенцефалічний бар’єр. Значить, проблеми доставки не буде.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button