Земля

Вчені стверджують, що чисельність пінгвінів Аделі скоротиться на 60 % до 2099 року

Вчені з Делаверського університету стверджують, що до 2099 році популяція пінгвінів Аделі скоротиться на шістдесят відсотків унаслідок глобального потепління. Журнал Scientific Reports опублікував це дослідження. Про роботу коротко повідомляє науково-популярний портал PhysOrg.

Одним з найпоширеніших видів пінгвінів прийнято вважати саме пінгвінів Аделі. Таку назву птахи отримали на честь дружини французького вченого Жуля Дюмона-Дюрвілля. Автори нової роботи прийшли до висновку, що до 2060 року приблизно тридцять відсотків нинішньої чисельності пінгвінів прийде в занепад, а до кінця сторіччя це число подвоїться.

Вчені коментують свою думку такими словами: “Тільки в останні кілька десятків років ми дізналися, що скорочення популяції пінгвінів безпосередньо пов’язане з глобальним потеплінням. Це означає, що безліч регіонів Антарктиди занадто сильно нагрілися і подальше потепління не обіцяє нічого хорошого для цього виду.”

Дослідники таким чином прогнозують ситуацію на підставі даних, отриманих з супутників. Автори роботи повідомляють: “Ми оцінили місця розмноження пінгвінів з допомогою досліджень, в яких використовувалися супутникові знімки високого дозволу і наземний підрахунок пінгвінів. Також ми відстежили розміри та динаміку їх чисельності за останні десятиліття.”

Вчені заявляють, що скорочення популяції пінгвінів притаманне західній частині антарктичного півострова. Якраз це місце схильне до того, щоб “потеплішати” швидше всіх місць на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button