Земля

Гавайський вулкан визнаний найгарячішим і найбільшим на Землі

Використовуючи сучасні технології, команда вулканологів і океанологів визначила, що Пухахону (Скелі Гарднер) найбільший і найгарячіший щитовий вулкан на Землі.

NOAA

Невелика частина вулкана, що видніється над морем

Вчені-геологи завжди вважали, що Мауна-Лоа — діючий вулкан на Великому острові Гаваї — найбільший у світі. Однак після обстеження океанського дна вздовж підводних підвітряного ланцюга вулканів, хімічного аналізу гірських порід і моделювання, дослідницька група прийшла до нового висновку. Пухахону, що по-гавайськи означає «черепаха, спливаюча подихати», майже вдвічі більше Мауна-Лоа.

В 1974 році вчені вже замислювалися над тим, щоб дати Пухахону звання найбільшого щитового вулкана, однак це було засноване на дуже обмежених даних спостережень. Подальші дослідження Гавайських островів прийшли до висновку, що Мауна-Лоа був найбільшим вулканом, але вони не містили основу вулкана, що знаходиться нижче рівня моря. Нове комплексне дослідження показує, що все-таки Пухахон є найбільшим і гарячим щитовим вулканом.

Це дослідження підкреслює, що Гавайські вулкани не тільки зараз, але і протягом мільйонів років вивергали найгарячішу магму на Землі.

NOAA Різниця в розмірі: зліва тільки Пухахону, праворуч, відразу ж вулканів 5

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button