Технології

Професії, які можуть стати популярними вже у 2030 році

Канадський фонд Canadian Scholarship Trust (CST) об’єднався з професійними футурологами, щоб зробити прогноз з приводу того, як буде виглядати ярмарок вакансій вже у 2030 році.

foto_cikavosti_23.06.2014-05_resized

Всі припущення були засновані на екологічних, соціальних і технологічних тенденціях, що відбуваються в суспільстві. Ось які професії можуть бути актуальні вже в найближчому майбутньому:

1. Аквапонічний рибовод

У зв’язку з скороченням популяції риби в її природному середовищі існування, на допомогу природі в недалекому майбутньому може прийти аквапоніка, що об’єднує мистецтво вирощування риби і рослин. Вона дасть людям шанс як і раніше ласувати морепродуктами і смачною рибою.

2. Сміттєвий дизайнер

Якщо практика апциклінгу або перетворення відходів в дорогий і якісний продукт дійсно вкорениться, тоді, цілком можливо, зросте попит на сміттєвих дизайнерів. Люди цієї професії будуть винаходити творчі способи створення нових речей зі сміття. Вони також будуть відповідати за те, щоб нові матеріали наприкінці їхнього терміну служби залишали після себе мінімум відходів.

Читайте також: Найзатребуваніші професії майбутнього

3. Медичний навігатор

Як припускає CST, медичний навігатор буде давати консультації пацієнтам та їх сім’ям і допомагати їм орієнтуватися в складній системі охорони здоров’я. У цій роботі можуть бути задіяні як колишні медсестри, так і новачки. Подібна нова професія чомусь буде нагадувати вже існуючу посаду адвоката пацієнтів.

4. Офіцер сусідського дозору

Люди цієї професії будуть покликані стежити за активністю підозрілих осіб і виникненню потенційних пожеж у будинках, які перебувають у ввіреному їм житловому районі.

5. Ностальгіст

Ностальгіст не буде нічим відрізнятися від звичайного дизайнера інтер’єру за винятком того, що він зобов’язаний відтворювати антураж конкретного місця або епохи. CST вважає, що забезпечені жителі будинків престарілих матимуть можливість проживати в приміщеннях, декорованих у стилі їх улюбленого десятиліття (наприклад, вітальня 1970-х або кімната в гуртожитку 1980-х).

6. Ревайлдер

Раніше ревайлдера могли б просто назвати звичайним фермером. Однак ця професія поєднує в собі обов’язки фермера з пост-апокаліптичним відтінком: якщо навколишньому середовищу буде завдано непоправної шкоди, то на місце прибуде ревайлдер і все виправить. У його посадові обов’язки будуть входити найрізноманітніші завдання: від відновлення лісів і природних басейнів до збереження екологічної рівноваги навколишнього середовища.

7. Консультант по роботам

Так як в недалекому майбутньому роботи замінять деяких робітників, то, ймовірно, з’явиться попит на фахівців, які будуть контролювати їх роботу. Консультант по роботам буде допомагати потенційним клієнтам вибирати підходящу модель, що відповідає їх потребам і вимогам (наприклад, робот-слуга або робот-нянька), а також буде необхідний, якщо придбаний робот не підійшов чи став причиною конфлікту в родині.

Читайте також: Найдивніші професії в древні часи

8. Експерт по простоті

Дані фахівці стануть незамінною опорою для компаній, що бажають спростити всі бізнес-процеси і прискорити ведення справ, одночасно скорочуючи час на телефонні дзвінки, непотрібну паперову роботу і багато іншого.

9. Фахівець зі сонячних технологій

Якщо установка сонячних батарей у світі стане все більш затребуваною послугою, то фахівці в цій області будуть дуже затребувані.

10. Телехірург

Роботизована хірургія в медицині вже не в новинку, однак CST не виключає, що найближчим часом лікарі будуть проводити хірургічні операції віддалено за допомогою Інтернету. В цьому їм допомагатимуть роботи, спеціальні відеокамери і контролери. Телехірург буде необхідний у тих випадках, коли хворого з певних причин неможливо вчасно доставити в клініку.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button