Здоров'я

Сімейне насильство залишає генетичний відбиток на дітях

Дослідження, проведене в Школі медицини Тулейнського університету (США) визначило, яким чином сімейне насильство впливає на генетику дітей.

foto_cikavosti_22.06.2014-07_resized

Діти з сімей, члени яких пережили насильство, суїцид або тюремне ув’язнення, мають значно більш короткі теломери – індикатори клітинного старіння – у порівнянні з дітьми з благополучних сімей (у разі критично короткої довжини теломерів ядро посилає клітці сигнал про припинення поділу, в результаті чого утворюється клітинне старіння. – прим. cikavosti). З недостатньою довжиною теломерів пов’язані високі ризики розвитку хвороб серця, діабету, ожиріння, розумової відсталості і поганого стану здоров’я в зрілому віці.

Читайте також: Чому нам подобаються сцени насильства?

У ході дослідження вивчалися генетичні зразки, отримані від 80 дітей з Нового Орлеана у віці від 5 до 15 років. Батьків також попросили розповісти про домашню обстановку і несприятливі події в їх житті. Виявилося, що сильніше страждають від травматичного впливу дівчатка – у них виявлені найбільш короткі теломери. Крім цього, був виявлений дивний захисний ефект, які отримують хлопчаки, у яких матері мають вищу освіту (однак це стосується лише хлопчиків віком до 10 років).

Результати дослідження опубліковані в останньому номері журналу Pediatrics. Проведене дослідження підтверджує необхідність підтримки сприятливої і спокійної домашньої обстановки, оскільки вона чинить прямий вплив на долю дітей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button