Здоров'я

Лікування глаукоми

Однією з найбільш неприємних і страшних очних хвороб, які призводить до стрімкого погіршення зору і, іноді, до сліпоти є глаукома. Якщо раніше ця хвороба зустрічалася набагато рідше і, в основним, у людей старшого віку, то сьогодні ця недуга сильно помолодшала. В інтернеті та багатьох медичних виданнях все частіше і частіше з’являються публікації типу «Вагітність і глаукома», «Глаукома у дітей», «Глаукома у новонароджених» і так далі. Сьогодні лазерная коррекция зрения може допомогти на деяких стадіях глаукоми, та й взагалі сучасне лечение глаукомы дійсно результативне, але як зробити так, щоб ця хвороба не стала на шляху людини? Офтальмологи всього світу готові розповідати про заходи профілактики цієї хвороби, створили навіть спеціальний день глаукомного хворого (6 березня), коли велика кількість людей може додатково обстежитися і отримати корисну інформацію про профілактику цієї недуги.

16-02-15-foto-600x388-1

Основні заходи профілактики:

Чим старшою стає людина, тим більше ризику захворіти на цю хворобу. Тому після 40 років необхідно не менше 1-2 разів на рік проходити обстеження в офтальмологічній клініці (краще постійно ходити до одного кваліфікованого лікаря, який зможе бачити прогресування того чи іншого процесу). Не треба думати, що до 40 років не треба проходити обстеження, тому вимірювати очний тиск також потрібно хоч 2-3 рази на рік. Цю процедуру може провести не тільки офтальмолог, а й Ваш терапевт або сімейний лікар.

Особливо пильними мають бути люди, які страждають на далекозорість, перенесли якусь операцію на очному органі або знають про якісь родичів, які хворіли на глаукому.

Більше часу проводити на свіжому повітрі, займатися спортом, збалансовано харчуватися, не курити, працювати за комп’ютером в міру і за правилами і так далі. Іншими словами, вести здоровий спосіб життя.
Пам’ятайте, що якісне і своєчасне лечение глаукомы допоможе Вам, але, в будь-якому випадку, намагайтеся уникнути цієї хвороби. Також не забувайте, що глаукома – це дуже підступна хвороба, перші симптоми, відчутні людиною без обстежень, з’являються вже тоді, коли зоровий нерв майже повністю зруйнований. У такому випадку допомогти складніше, а пацієнт буде стикатися з неприємними відчуттями, тривалими прийомами і додатковими фінансовими витратами. Бережіть себе, будьте здорові і не хворійте!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button