Здоров'я

Безсоння породжує думки про смерть

Нові дослідження виявили зв’язок між тривалістю сну і думками про самогубство. Подібні думки часто гуляють серед людей, які страждають безсонням.

На думку дослідників з університету Пенсільванії, чим більше людина спить і краще висипається, тим у нєї нижча ймовірність помірного або високого ризику суїциду.

Кожна додаткова година нічного відпочинку знижує ризик суїциду на 72%. “Ми були здивовані, що зв’язок між тривалістю сну і ризиком самогубства настільки очевидна і тісна”, – розповів автор дослідження Лінден Олівер, координатор клінічних досліджень.

“Дефіцит сну пов’язаний з депресією і проблемами з прийняттям рішень. У той же час лише 1:00 додаткового сну на добу дає 72%-ве зниження ризику самогубства”, – стверджують дослідники. А щоб ваш сон був міцний та здоровий варто подбати про правильне та естетичне оформлення спальної кімнати, де покрывало на ліжко грає не останню роль.

Автори роботи планують представити ці результати на щорічних зборах Асоціації професійних товариств сну в Балтиморі. Ці дані, втім, поки що слід розглядати як попередні, поки не були опубліковані в рецензованому науковому журналі.

Вони об’єднали дані двох досліджень, проаналізували їх і зосередилися на 73 учасниках, у яких відзначався високий ризик самогубства.

Після врахування всіх факторів ризику, таких як стать, вік, соціальний статус, дослідники класифікували 55 пацієнтів як групу низького ризику самогубства, а інших 18 – групу з високим ступенем ризику.

Додатковий сон перевів обидві групи – високого і середнього ризику – у групу з низьким ризиком суїциду.

Згідно з даними Американської академії медицини сну, приблизно 10-15% дорослих страждають розладами сну.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button