Аналітика

Новий анімаційний серіал з героями української міфології

По всьому світу відомі персонажі всесвіту Marvel, супергерої, наділені надзвуковою швидкістю, здатністю ловити кулі на льоту або піднімати цілі локомотиви, як пушинку. В українській міфології теж представлено багато чудових персонажів, про яких мало, хто обізнаний. Слов’янська культура населена не менш колоритними і дивовижними персонажами, про особливості яких світу буде корисно дізнатися. З просвітницькою та пізнавальною метою в Україні запустили новий багатообіцяючий проєкт зі створення дитячого анімаційного серіалу за мотивами української міфології. Над виробництвом серіалу працює команда проєкту “Чарівний світ UA”, яка поставила перед собою мету створення нових смислів у популяризації української міфології, включення її у світовий та загальнонаціональний культурні фонди. Тут magicworld.com.ua можна відстежувати інформацію про серіал.

Герої серіалу

Раніше, в 2020 році командою проєкту був створений цікавий мобільний додаток з доповненою реальністю, орієнтований на дитячу та підліткову аудиторію. У 2021 випущена настільна гра «Чарівний світ. Джерело сили”». Зараз готується до видання інтерактивна книга. Проєкт створюють за підтримки Українського культурного фонду.

Головними героями серіалу є звичайні діти Софія і її молодший братик Богданчик. Незважаючи на юний вік, Софійка вже давно успішно веде свій власний відео блог. Одного разу брат з сестрою опиняються у фантазійному Всесвіті під назвою Чарівний світ. Він населений міфічними істотами, що володіють стихійною магією і чарівною силою.

Там зустрічаються стародавні слов’янські божества:

* бог торгівлі, музики і мистецтва Велес;
* Верховний бог Сварог, богиня материнства Мокош;
* бог грому і блискавки Перун, казковий персонаж Домовик;
* лісовий дух Хуха;
* дочка гірського вітру Повітруля;
* нежить Кобиляча Голова, яким лякають маленьких дітей;
* захисник домашнього вогнища Цур;
* Карпатський Лісовий блакитноокий Лісовик Чугайстер;
* родич йєті;
* Донецький гірський дух і шахтарський домовик Шубін, схожий на гнома;
* дух Ох і багато інших.

Героям потрібно постаратися врятувати обидва світи від Пека, божества війни, зла і біди. Їм належить зробити незвичайну подорож і пройти складні випробування для досягнення мети.

Методичний принцип

У новий анімаційний серіал закладений методичний принцип едьютейнмента, що означає виконання не тільки розважальної, а й освітньої місії. Глядачі познайомляться з персонажами української міфології, а також попутно дізнаються, чому потрібно дбати про навколишнє середовище, отримають основи для розуміння взаємозв’язків людини і природи, розширять свої пізнання про екологічні відносини між живими організмами планети.

За словами керівника проєкту Ніка Лисицького, в сучасному світі міфологія є цінним джерелом ідей і тем для створення ігор, книг, художніх і анімаційних фільмів. Сюжети грецької та скандинавської міфології давно набули популярності, ставши частиною всесвіту Marvel, а також героями диснеївських мультфільмів.

Netflix продовжує продуктивно працювати в даному напрямку, знявши черговий мультиплікаційний музичний серіал за мотивами мезоамериканських (народів майя, ацтеків та інших) міфів. Українській міфології теж є чим розширити кругозір і здивувати світову спільноту. Міфологія України різноманітна і цікава, але поки не набула широкого поширення на батьківщині, а не тільки за кордоном. Завдяки роботі над новим проєктом Перун, Сварог і Велес незабаром стануть такими ж популярними, як Тор, Один і Локі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button