Всесвіт

Проксіма b схожа на Землю

Планетологи зі Швейцарії стверджують, що Проксіма b, найближча до нас екзопланета, повинна бути схожою за своїми властивостями і розміром на Землю і володіти значними запасами води, що збільшує шанси існування життя на ній, йдеться в статті, опублікованій в журналі Astronomy & Astrophysics.

ccde456da083ab3937e2126cf59e14ca
“Наші моделі дуже точно відтворюють властивості планет, схожих на Проксіму b і інші планети, відкриті в останні роки. Що цікаво, наші розрахунки показують, що планети, які обертаються на невеликій відстані від червоних карликів, зазвичай бувають невеликими. Їх радіус становить від 0,5 до 1,5 радіуса Землі, і швидше за все, вони приблизно рівні Землі за розмірами. Спостереження в майбутньому покажуть, праві ми чи ні”, — розповідає Янн Аліберт (Yann Alibert) з університету Берна (Швейцарія).

Аліберт і його колега Вільям Бенц (William Benz) прийшли до такого висновку, вивчаючи потенційні властивості двох нещодавно відкритих невеликих планет – TRAPPIST-1, про відкриття якої вчені розповіли у травні цього року, і Проксіми b, офіційно “відкритої” в серпні.

Обидві ці планети обертаються навколо невеликих червоних карликів і імовірно володіють земною масою і властивостями, що наштовхнуло на думку астрономів, що планети у подібних зірок, які становлять більшість “населення” Чумацького Шляху, зустрічаються дуже часто і що вони, швидше за все, стануть першими світами, де людство в майбутньому знайде позаземне життя.

Те, що телескопу “Кеплер” не вдалося виявити більш великі планети у червоних карликів в останні два роки роботи, наштовхнуло Аліберта і Бенца на думку, що у таких зірок формуються переважно землеподібні небесні тіла, більш придатні для життя, ніж “гарячі нептуни” та інші газові гіганти. Вони перевірили, чи так це, створивши комп’ютерну модель планетарного “пологового будинку” у типового червоного карлика.

Їх розрахунки показали, що більшість планет, які народжуються у невеликих зірок, дійсно матимуть відносно невелику масу і нагадуватимуть за своїм властивостям Землю та інші кам’янисті планети. Що найцікавіше, модель Аліберта і Бенца показує, що майже всі такі планети повинні володіти значними запасами води – приблизно 90% їх маси буде припадати на “тверді” гірські породи, а 10% — на океани.

Відповідно, шанси на те, що і TRAPPIST-1, віддалена від нас усього на 40 світлових років, і Проксіма b є своєрідними “двійниками” Землі, повинні бути дуже високими. З іншого боку, як визнають Бенц і Аліберт, велика кількість води на них може зменшувати шанси на зародження життя, оскільки надмірно висока кількість водяних парів у атмосфері може дестабілізувати клімат і породжувати сильний парниковий ефект.

Тим не менш, на думку планетологів, їх розрахунки підтверджують, що невеликі планети у червоних карликів є найбільш вірогідними кандидатами на роль “другої Землі, на якій може існувати життя, порівняно з усіма іншими зірками і планетами. Відповідно, спостереження за ними слід продовжити і значно розширити, підсумовують автори статті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments