Всесвіт

НАСА показало танець двох величезних чорних дір

НАСА опублікувало нову анімацію, де можна побачити рух двох величезних чорних дір. Тепер дослідники можуть відстежувати як вони впливають один на одного.

Ці чорні діри, маса яких в мільйони разів більша маси Сонця, оповиті яскравим, гарячим, що спалахує газом, який називають акреційним диском. На новій анімації можна побачити, що чорні діри спотворюють і перенаправляють світло, що виходить одне від одного. Коли одна чорна діра проходить перед іншою, її гравітація викривляє світло, створюючи послідовність заплутаних дуг газу.

«Ми вперше бачимо дві надмасивні чорні діри з масами приблизно 200 млн сонячних мас, — зазначив Джеремі Шніттман, астрофізик з Центру космічних польотів НАСА імені Годдарда. – Це ті види бінарних систем, в яких, як ми думаємо, вони обидва можуть впливати один на одного протягом мільйонів років ».

Команда створила нові візуалізації за допомогою програмного забезпечення в Центрі космічних польотів НАСА імені Годдарда, щоб обчислити, як світло від акреційних дисків рухається навколо чорних дір.

В анімації НАСА акреційні диски чорних дір позначені різними кольорами, тому що у них є різниця в температурі. Це полегшує відстеження джерел світла, коли вони крутяться навколо одна одної. Результати дослідження показали, що менша чорна діра відчуває сильніший гравітаційний ефект, який справляє вищі температури, нагріваючи газ у своєму акреційному диску. Своєю чергою, більш гарячий газ випромінює світло ближче до синього боку спектра.

Більш того, гравітаційне лінзування створює світлові кільця навколо кожної чорної діри. Оскільки дві чорні діри обертаються по орбіті поруч, сильні гравітаційні сили й ефекти відносності спотворюють світло від цих об’єктів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button