Всесвіт

Проривна модель астрофізиків швидко візуалізує зіткнення зірок

Дослідники з США представили новий алгоритм, який вміє моделювати зіткнення зірок швидше, ніж будь-які аналоги. Це прискорить вивчення цікавих вченим космічних об’єктів.

Новий проривний астрофізичний код Octo-Tiger вміє симулювати еволюцію самогравітаційних і обертових систем. Цей код для моделювання зіркових зіткнень швидше, ніж аналоги, які часто використовуються для чисельного моделювання.

«Істотно скоротивши обчислювальний час, необхідний для завершення симуляції, ми можемо почати задавати нові питання, які не могли бути вирішені, коли симуляція злиття і зіткнення зірок була дуже трудомісткою», – відзначають вчені.

Тест на найшвидшому суперкомп’ютері Австралії показав, що Octo-Tiger демонструє відмінну продуктивність для великих моделей зірок, які зливаються і стикаються. Таким чином, алгоритм прискорить дослідження зірок і інших космічних об’єктів, які становлять інтерес для вчених.

Поки Octo-Tiger оптимізували для моделювання злиття прилеглих зірок, які можуть бути апроксимувати баротропними структурами, такими як білі карлики. Гравітаційний вирішувач зберігає кутовий момент для точності завдяки алгоритму корекції. У цьому коді використовується розпаралелювання, воно призводить до можливості масштабування для вирішення великих завдань за коротші проміжки часу.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button