Всесвіт

NASA вперше засікло слід від астероїда Бенну

NASA вперше засікло слід від астероїда Бенну

У 2016 році NASA запустило космічний апарат OSIRIS-REx, який повинен сісти на поверхню астероїда Бенну, взяти зразок, а потім повернутися додому. Зараз OSIRIS-REx знаходиться вже досить близько до своєї мети, тому зовсім недавно NASA змогло вперше побачити слід з уламків, який залишає після себе астероїд.

Космічний апарат NASA OSIRIS-REx, посланий для спостереження за астероїдом Бенну, виявив, що той регулярно скидає камені і інші частини самого себе. Цей незвичайний процес вчені описали в статті, опублікованій в журналі Geophysical Research: Planets. Цей випадок перший в історії, коли космічному апарату вдалося так близько розглянути «викиди» астероїда.

Вчені виявили цю «зливу» з каменів і уламків майже випадково, говориться в пресрелізі NASA. Провідний автор і планетолог Університету Арізони Карл Хергенротера вивчав зображення сузір’їв, які OSIRIS-REx використовує для орієнтації в космічному просторі, коли помітив, що на фотографіях з’явилися сотні додаткових зірок. Придивившись, він зрозумів, що це слід Бенну.

«Я дивився на зоряні візерунки на цих зображеннях і думав: ха, я не пам’ятаю цього зоряного скупчення», — сказав Хергенротера в пресрелізі. «Я помітив це тільки тому, що там, де має бути близько 10 зірок, було 200 крапок, що світяться. В іншому це була просто темна частина ».

NASA впевнене, що OSIRIS-REx нічого не загрожує і він знаходиться безпеки, незважаючи на його близькість астероїда, який руйнується. Причина, по якій вчені ніколи раніше не помічали цей «викид», полягає в тому, що більшість фрагментів занадто малі, щоб їх можна було побачити із Землі.

«Всі ці 200 частинок помістилися б на плитці розміром 10 на 10 сантиметрів», — додав Хергенротера. «Той факт, що ми можемо просто бачити їх, говорить про колосальні можливості наших камер».

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»