Технології

Розроблена мініатюрна батарея розміром 2х2 міліметра

Група фахівців з Університету штату Іллінойс (США) з допомогою методів 3D-голографічної літографії і фотолітографії розробили мініатюрну 3D-батарею з габаритами 2*2 міліметри, ресурсу якої вистачить для того, щоб забезпечити живлення невеликої мікросхеми або світлодіодну лампочку.

[ads2] В основі високотехнологічної новинки лежить складна система: всередині електродів використовується просунута система порожнин і часу, що збільшує ефективну площу електродів і частково знімає обмеження на активність всередині них. Застосовуваний метод 3D-голографічної літографії дозволяє завдяки лазерним променям обробляти конкретні ділянки матеріалу, створюючи тим самим впорядковані 3D-структури — пористі електроди. Для їх оптимального розташування в батареї вчені використовували звичайну фотолітографію, яка за допомогою того ж лазера дає можливість формувати з матеріалу необхідні двомірні форми.

Товщина одержуваних мініатюрних батарей для мікросхем становить всього 10 мкм, але цього досить для вироблення струму силою 0,5 мА або для живлення одного світлодіода. За словами розробників, в найближчому майбутньому їх напрацювання зможуть знайти успішне застосування в компактних автономних виконавчих механізмах, бездротових датчиках і перетворювачах, портативних і імплантованих медичних пристроях. Також вони можуть стати важливим елементом у прийдешню еру «Інтернету речей».

Натхнення: 24gadget.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button