Технології

Крила метелика допоможуть створити покриття проти блиску екранів

Німецькі дослідники з Технологічного інституту Карлсруе (KIT) з’ясували, що крила скляниці – одного з видів сімейства дрібних метеликів – володіють нерегулярною наноструктурою, яка практично не відображає світло і при цьому є цілком прозорою.

25-04-15-foto-600x450-1

 

Вивчивши структуру крил комахи за допомогою електронного мікроскопа, команда під керівництвом Хендріка Хельшера змогла відтворити в лабораторних умовах покриття з таким же ефектом. Про це йдеться в статті, опублікованій в журналі Nature Communications.

Крила “прозорого” метелика, що мешкає в основному в Центральній Америці, мають вкрай низький коефіцієнт відбиття світла: від 2 до 5%, залежно від кута огляду. При цьому вони відображають не тільки світловий спектр, видимий людському оку, але також інфрачервоне і ультрафіолетове випромінювання, яке можуть сприймати інші живі істоти – наприклад птиці. В результаті хижакам стає важче відстежити метелика під час польоту.

Знахідка допоможе розробці спеціального покриття, яке усуне відблиски під яскравим сонцем і поліпшить видимість РК-дисплея на вулиці. Його можна буде встановити, наприклад, в екрани смартфонів, об’єктиви камер, ноутбуки та інші пристрої. Вже створили прототипи покриття, які, до того ж, мають самоочищаючі і водовідштовхувальні властивості.

Натхнення: idtech.biz


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button