Наука

“Протиракова губка” зупинила поширення метастаз в 100% випадків

Нова імплантована губка SymphNode вивільняє ліки, які стимулюють імунну відповідь організму проти раку. Подробиці про розробку опубліковані в журналі Nature Biomedical Engineering.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі розробили невелику губку, яку можна імплантувати поблизу пухлини, щоб допомогти організму боротися з нею. У випробуваннях на мишах пристрої викликали ремісію, запобігали росту та поширенню раку та збільшували тривалість життя.

Імунна система є потужною лінією оборони від патогенів і хвороб. Регуляторні Т-клітини (Treg) гарантують, що вона помилково не атакує здорові клітини організму. Проблема в тому, що рак змінює цей процес і «використовує» його для самозахисту.

У попередніх дослідженнях вчені знайшли способи перепрограмувати Tregs в імунні клітини, що вбивають рак. Хоча зниження рівня Treg може зробити рак більш вразливим, у всій системі це може спричинити аутоімунні ускладнення. Зараз вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі розробили новий метод «видалення» змінених Т-клітин лише в області безпосередньо навколо пухлини.

В результаті вони розробили пристрій, який назвали SymphNode. По суті, це біорозкладана губка розміром з гумку на кінці олівця. Її зробили зі схожого на гідрогель матеріалу-альгінату. Губка наповнена ліками, які не тільки блокують Tregs, але й викликають інші протиракові Т-клітини. Після імплантації SymphNode поблизу пухлини пристрій починає працювати, вивільняючи препарат.

Схема пристрою SymphNode, які викликає Т-клітини для боротьби з пухлинами. Ілюстрація: Негін Маджеді / Symphony Biosciences

Вчені протестували систему на мишах з раком молочної залози і меланомою. Вони досягли вражаючих результатів – SymphNode зменшив пухлину у 80% мишей з раком молочної залози і запобігав метастазуванню в 100% випадків. При цьому всі неліковані контрольні миші померли протягом декількох тижнів після того, як їх рак поширився на мозок і лімфатичні вузли.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button