Наука

Як псилоцибін розчиняє свідомість людини

Вивчивши вплив псилоцибіну на свідомість добровольців, медики з'ясували, що стан «розчинення» особистості виникає при виробленні певних речовин в мозку.

Досвід прийому психоделіків може бути абсолютно різним, і часом дуже лякає. Люди, що експериментують з “чарівними грибами”, нерідко описують свій стан як якусь “втрату”, розпад власних особистісних якостей. Одні після цього докорінно змінюють своє життя, інші ніколи більше не доторкаються до грибів.

Дотепер вчені могли лише спостерігати за впливом психоактивних речовин і записувати свідчення випробовуваних. Але нещодавно вони вперше вивчили те, як прийом псилоцибіну впливає на активність глутамату – спеціальної речовини, яка виробляється в мозку під час впливу на психіку.

У 2020 році за допомогою МРТ команда вчених досліджувала мозкову активність 60 здорових добровольців і виявила, що «поганий» і «хороший» тріп безпосередньо пов’язаний з концентрацією цієї речовини в мозку. Глутамат є найпоширенішим нейротрансмітером мозку і відіграє вирішальне значення під час швидкої передачі сигналів та інформації, особливо в корі та гіпокампі. Примітно, що сучасна медицина вважає, що саме гіпокамп грає визначальну роль в самооцінці людини.

Схоже, що психоделіки мають спосіб підключитися до цієї системи.

Цікаво, що в новому клінічному дослідженні обидві області мозку мали абсолютно різні реакції глутамату на псилоцибін. Хоча автори і виявили більш високі рівні глутамату в префронтальній корі під час тріпу, вони також засікли зниження рівня глутамату в гіпокампі.

Насправді наука досі не вивела чіткого зв’язку описаної вище мозкової діяльності з нашим его. Проте, було висловлено припущення, що психоделіки в якійсь мірі відокремлюють області мозку один від одного, тому фактична або автобіографічна інформація стає на мить відокремлена від почуття особистої ідентичності.

“Наші дані доповнюють цю гіпотезу, припускаючи, що модуляції глутамату гіпокампа можуть бути ключовим медіатором, що провокує “розчинення” его», припускають автори статті.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments