Екологія

Назріває криза відходів від сонячних панелей: вчені шукають вихід

Австралійські дослідники знайшли економічний спосіб перероблення сонячних батарей. Процес має в собі використання електростатичного поділу для збору цінних матеріалів і зменшення ваги панелей до 2-3% від початкового.

Нове дослідження запропонувало економічно ефективний спосіб переробки сонячних батарей, щоб допомогти впоратися зі зростаючим обсягом виведених з експлуатації фотоелектричних (PV) елементів, очікуваних до кінця десятиліття.

У статті, опублікованій групою з Університету Нового Південного Уельсу минулого тижня, дослідники описали процес збору та вилучення цінних матеріалів з сонячних батарей, щоб перевірити, наскільки це технічно, економічно та екологічно доцільно.

Процес включає в себе збір сонячних батарей, зняття з них алюмінієвого каркаса, подрібнення осередків і використання електростатичного поділу для збору цінних матеріалів, включаючи срібло і мідь, зменшуючи вагу панелей до 2-3% від їх початкової ваги.

Відновлений матеріал потім буде відправлений безпосередньо на нафтопереробний завод для очищення та переробки.

Доктор Пабло Діас, провідний автор дослідження, сказав, що він показав можливість запуску невеликого підприємства, здатного керувати 1 000 тоннами сонячних панелей на рік. Це приблизно еквівалентно 50 000 панелей на рік або близько 4 100 панелей на місяць.

“Цей метод не передбачає використання будь-яких хімічних речовин, він не виділяє жодних забруднюючих речовин або небезпечних забруднювачів. Він виробляє пил від дроблення панелей, але там є пилозбірники”, – сказав Діас.

Нині в Австралії дуже мало можливостей для перероблювання сонячних батарей, коли термін їх служби добігає кінця. Це вважається все більш актуальною проблемою, оскільки високий рівень використання сонячної енергії на дахах і пропозиції щодо створення великомасштабних сонячних ферм означають, що все більша кількість панелей досягне кінця свого терміну служби.

У звіті Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії за 2016 рік було виявлено, що великі та ранні користувачі фотоелектричної сонячної енергії можуть очікувати найбільших обсягів відходів від старих систем.

За прогнозами, до 2030 року Австралія буде виробляти 145 000 тонн фотоелектричних відходів на рік, при цьому в США очікується 1 мільйон тонн на рік, а в Китаї — 1,5 мільйона тонн.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button