Людина

Короткі зимові дні можуть робити жінок агресивними

Фахівці з Університету Індіани з’ясували, чому жінки можуть бути агресивними і дратівливими в певний час року – нове дослідження показало, що гормональний механізм може викликати агресію у самок (але не у самців) протягом короткого зимового дня.

56155f48681307ffdfded1b0fe39de61

За словами вчених, гормон мелатонін діє безпосередньо на надниркові залози жінок, активізуючи «сезонний перемикач агресії». Мелатонін є гормоном, рівні якого підвищуються в організмі в темний час доби і знижуються в денний час. Гормон, який вивільняється наднирковими при дії мелатоніну, називається DHEA і впливає на рівень агресії у ссавців і птахів і, можливо, у людей.

В ході дослідження сибірських хом’яків з наднирковою системою, аналогічній людській, вчені виявили, що мелатонін діє безпосередньо на надниркові залози у самок, викликаючи вивільнення DHEA без необхідності гормону гіпофіза. DHEA може бути перетворений в андрогени і естрогени, які впливають на агресію у чоловіків і жінок. У жінок, DHEA, мабуть, компенсує низький рівень естрадіолу – форми естрогену – що відбувається в зимовий період.

Близько 130 хом’яків були піддані впливу довгих днів протягом тижня, після чого 45 хом’яків були піддані впливу коротких днів протягом 10 тижнів. Результати показали, що короткі дні призвели до збільшення рівнів мелатоніну і DHEA і більш високих рівнів агресії поряд з фізичними змінами в наднирниках. При цьому самки, що піддавалися впливу довгих днів, не зазнали таких змін.

У сукупності ці результати показують, що мелатонін є основним регулятором агресії у жінок, підкреслюють експерти.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button