Екологія

Засуха в Австралії стала причиною масового відстрілу тварин

Австралійський штат Новий Південний Уельс переживає найсильнішу посуху з 1965 року. Фермерам вже нічим годувати домашніх тварин, а тут ще рідкісні залишки рослинності поїдають кенгуру. Так, минулого місяця у пошуках їжі тисячі сумчастих навіть відвідали столицю – місто Канберра, з’їдаючи на своєму шляху всю зелень. Голод виганяє їх на траси. Як наслідок, зафіксовано рекордне зростання ДТП за участю кенгуру. Уряд дозволив почати їх масовий відстріл.

У липні в регіоні випало менше 10 мм опадів, місяць став найсухішим за весь час спостережень, повідомляє Sky News . Посухою охоплено 100% площ штату, а це понад 800 000 кв. км. Найбільш руйнівний вплив погода чинить на фермерство. Не рятують організовані покупки корму у сусідів – там теж стрімко тануть запаси. В результаті уряд Нового Південного Уельсу дозволив фермерам відстрілювати кенгуру.

Ліцензії будуть видаватися навіть в режимі онлайн – достатньо зателефонувати. М’ясо може бути використано в некомерційних цілях. Влада пояснює, що подібне рішення – смерть від кулі – при сформованих природних умовах буде гуманнішою, ніж довга і болісна смерть від голоду і спраги. Відстріл сумчастих – не рідкість в Австралії, але раніше це могли робити тільки професіонали з суворим квотами.

За повідомленням місцевих синоптиків, найближчим часом істотних довгоочікуваних дощів не очікується. А надалі ймовірність екстремальної спеки буде тільки збільшуватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button