Технології

Радіосигнали допомогли виявити приховані об’єкти: ракети і космічне сміття

 

Дослідники з Національного інституту стандартів і технологій (NIST) і Wavsens LLC винайшли спосіб, який працює завдяки використанню радіосигналів для візуалізації прихованих і рухомих об’єктів.

Вчені розробили метод використання радіосигналів, який дає змогу отримувати зображення і відео прихованих і рухомих об’єктів в режимі реального часу. Нова розробка, наприклад, може допомогти пожежникам знайти шляхи евакуації з будівлі, заповненого вогнем і димом, а також відстежить гіперзвукові об’єкти, такі як ракети й космічне сміття.

“Наша система дозволяє в режимі реального часу отримати зображення об’єкта, який за стіною або за рогом, а також відстежить швидко рухомі об’єкти, такі як космічне сміття розміром в міліметр” – вважає Фабіо да Сільва, керівник розробки в NIST.

Метод візуалізації NIST – це свого роду радар, який посилає електромагнітний імпульс, чекає те, як він відіб’ється, а потім вимірює час, який знадобився для випуску сигналу і його прийому: так можна виміряти відстань до об’єкта.

Да Сільва пояснює процес створення зображень так: звичайні системи ділять простір на куби й аналізують кожен окремо, це забирає дуже багато часу. Однак NIST досліджує всі куби одночасно і використовує зворотне відлуння, скажімо, від 10 зі 100 кубів, щоб обчислити, де знаходиться потрібний об’єкт.

Да Сілва зазначив, що нинішня система має потенційну дальність дії в кілька кілометрів. Однак її можна збільшити: для цього треба, щоб зросла потужністю передавача і чутливістю приймача.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button