Технології

Вчені придумали альтернативу GPS, яка працює під водою

Дані про поляризацію сонячного світла використовували для підводної заміни GPS. Стаття про дослідження опублікована в журналі eLight.

Хоча GPS використовують, щоб визначити географічні координати на суші, якоїсь робочої альтернативи для використання під водою немає.  Однак вчені розробили можливу альтернативу у вигляді системи, яка аналізує те, як сонячне світло поляризується під водою.

Співробітники Університету Іллінойсу в Урбані-Шампейн під керівництвом професорів Віктора Груєва і Девіда Форсайта зробила близько 10 млн фотографій за допомогою підводної камери, оснащеної спеціальним об’єктивом. Він показав, як світло поляризується в чотирьох місцях: прісноводному озері в Іллінойсі, прибережних водах Флорида-Кіс, затоці міста Тампа в штаті Флорида, і озері в Північній Македонії.

Фотографії зробили в різних умовах води (від прозорої до каламутної), на різній глибині, в різний час доби і року. Кожен знімок промаркували цими даними. Вчені сформували базу даних, яку використовували для навчання нейронної мережі. Вона «дізналася», як шаблони поляризації змінюються передбачуваним чином відповідно до вищезазначених факторами.

У підсумку, система визначила географічне положення, в якому камера зробила підводний знімок, на основі дати, часу і схеми поляризації. Зараз точність локації становить від 40 до 50 км, хоча ця цифра покращиться у міру подальшого розвитку технології. Її можна використовувати на максимальній глибині близько 300 м, тому, що сонячне світло глибше не проникає.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button