Наука

Вчені виявили в Австралії мишу, яка вважалася вимерлою

Австралійська миша Гульда вважалася вимерлою протягом 150 років. Нове дослідження показує, що цей вид насправді весь цей час існував.

Біологи порівняли зразки ДНК восьми вимерлих австралійських гризунів, а також 42 їхніх живих родичів, щоб подивитися на те, як знизилася чисельність ендемічних видів з моменту прибуття європейців до Австралії. Дослідження показало, що вимерла миша Гульда не відрізняється від миші з острова в затоці Шарк (Pseudomys fieldi), яка досі існує на декількох невеликих островах біля узбережжя Західної Австралії.

За словами провідного автора дослідження доктора Емілі Ройкрофт з Австралійського національного університету (ANU), результат є одночасно захоплюючим і протверезним. З одного боку, він показує, що з вимиранням ендемічних видів не все так погано: попередні роботи показали, що з часів колонізації материка на ньому вимерло понад 40% ссавців. Знахідки біологів вносять невеликі корективи в цю цифру і вселяють надію на виявлення вимерлими видів.

З іншого боку, вчені все ще стурбовані станом популяції миші Гульда, адже раніше вона існувала на більшій частині материка, а тепер її можна знайти лише на деяких островах навколо нього. Це означає, що чисельність тварин скорочується, і потрібно вживати заходів для її збільшення.

Крім миші Гулда, біологи вивчили ще сім вимерлих ендемічних видів. Всі вони мали відносно високу генетичну різноманітність безпосередньо перед вимиранням — до прибуття європейців. Їх популяції також були досить великими, але жоден з цих фактів не врятував тварин від вимирання.

Стаття про відкриття опублікована в журналі PNAS.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button