Здоров'я

Учені б’ють тривогу: Людству загрожують супербактерії, які не бояться антибіотиків

Як заявляють учені, людство стоїть на порозі навали супербактерій, резистентних до відомих антибіотиків. За твердженням фахівців, останнім часом все частіше фіксуються випадки, коли пацієнти в лікарнях вмирають від звичайних інфекцій, які раніше легко лікувалися знайомими всім препаратами.

Вчені переконані, що виявлення нових штамів бактерій може свідчити про те, що вони з легкістю пристосовуються до змін в навколишніх умовах, незважаючи на той факт, що люди у випадку виявлення захворювань приймають антибіотики. Так, за прогнозами ВООЗ, вже в середині цього століття людство зіткнеться з новою пандемією, причиною якої стане вироблена бактеріями резистентність до всіх існуючих антибіотиків. Величезна кількість антибіотиків сьогодні потрапляє в організм людини разом з їжею, оскільки ці препарати активно застосовують сільгоспвиробники для вирощування худоби і птиці. А в медицині використання таких препаратів часто і зовсім виявляється абсолютно неконтрольованим. Все це веде людство до катастрофи, впевнені дослідники.

У ВООЗ заявляють, що кожен другий мешканець Землі, який приймає антибіотики, робить велику помилку, оскільки в переважній більшості випадків для використання антибіотиків немає реальних медичних показань. Показовий приклад, за словами фахівців Всесвітньої Організації охорони Здоров’я, лікування ГРВІ за допомогою таких лікарських засобів. Відзначається, що звичайну застуду взагалі не варто лікувати із застосуванням антибіотичних препаратів, але аптеки по всьому світу вільно продають такі ліки.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть