Наука

Ранні динозаври могли збиватися в стада

Міжнародна група вчених вважає, що тварини почали збиватися в стада набагато раніше, ніж вважалося. Ранні динозаври, на їхню думку, могли вести стадний спосіб життя ще 193 мільйони років тому.

Художня реконструкція динозаврів з досліджуваної ділянки в Південній Патагонії / ©phys.org

Робота опублікована в журналі Scientific Reports. Вчені з музею палеонтології Аргентини, університету Вітватерсранда( ПАР), Массачусетського технологічного інституту (США) і Європейського центру синхротронного вивчення (Франція) використовували в дослідженні власні знахідки, зібрані за останні дев’ять років.

Серед них — понад 100 яєць динозаврів, останки молодих і дорослих особин ящерів, знайдені в межах однієї території в Південній Патагонії (передбачається, що всі виявлені тут динозаври загинули одночасно — можливо, в результаті повені).

Використовуючи рентген, дослідники дізналися, що всі скам’янілості яєць належали Mussaurus patagonicus — рослиноїдному динозавру, який жив в ранній юрський період і відноситься до зауроподоморфам, предкам масивних довгошиїх зауроподів. Вчені помітили, що скам’янілості були згруповані за віком: яйця і дитинчата в одному місці, а скелети молодих особин — в іншому. А ось кістки дорослих виявили лежачими поодинці або парами на всій території досліджуваної ділянки.

На думку авторів роботи, такий розподіл-ознака складної, схожої на стадо соціальної структури. Вони вважають, що динозаври відкладали яйця в місці загального гніздування, молоді особини при цьому також збиралися разом на окремій території, а дорослі бродили в пошуках їжі для стада.

Дослідники продатували скам’янілості й з’ясували, що їм близько 193 мільйонів років. Ці висновки являють собою свідчення самої ранньої соціальної організації динозаврів — на 40 мільйонів років раніше, ніж вважалося. Така поведінка могла давати їм еволюційну перевагу-захист від хижаків.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments