Земля

Рання Земля піддавалася бомбардуванню астероїдів розміром з місто

Вчені завжди припускали, що на ранніх етапах свого існування нашу планету атакували великі і дрібні небесні тіла. Але нове дослідження показало, що кількість цих ударів могло бути в 10 разів більше, ніж вважалося раніше, а деякі астероїди при цьому мали масштаби, порівнянні з містом.

asteroid

Дослідження представили на Goldschmidt Geochemistry Conference. Відомо, що рання Земля піддавалася страхітливим метеоритним бомбардуванням: це зробило істотний вплив на хімічний склад приповерхневих шарів планети і її здатність підтримувати життя.

Ударні кратери від подібних зіткнень добре видно на Місяці, але на Землі сліди їх втрачені, оскільки на ній присутнє атмосферне вивітрювання і тектоніка плит.

Проте частково ці сліди збереглися в деяких древніх породах. А все тому, що гігантські удари від астероїдів викидали розплавлені частинки породи на кілометри навколо себе. Ці частинки потім охолоджувалися і падали на поверхню, осідаючи на каменях у вигляді невеликих оплавлених «сферул».

На основі цих даних учені з Південно-Західного дослідницького інституту (США) розробили нову модель ударного потоку і порівняли результати її тестування зі статистичним аналізом даних про древню Землю.

Таким чином, вони прийшли до висновку, що на нашу планету між 3,5 і 2,5 мільярда років тому могло обрушитися в 10 разів більше зіткнень, ніж вважалося раніше. І багато хто з них були воістину гігантськими. Отже, Земля піддавалася атакам астероїдів, які можна порівняти з Чиксулубом (який, як вважається, прискорив масове вимирання динозаврів), в середньому кожні 15 мільйонів років.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button