Земля

Подивіться, як інтенсивність Ель-Ніньо зростала протягом останніх 400 років (відео)

В останні кілька десятиліть характер Ель-Ніньо сильно змінився — він став більш різким і інтенсивним. До такого висновку прийшли вчені, склавши карту Ель-Ніньо за останні 400 років. Про це пише ScienceAlert.

Ель-Ніньо — відхилення температури поверхні океану в екваторіальній частині в більшу сторону від середніх значень, що призводить до змін клімату в різних регіонах Землі: зокрема, впливає на обсяг опадів і погоду. Кліматологи прогнозували його появу в 2019 році на рівні 85% — це може призвести до сильних посух і зміни клімату.

Останнє подібне явище відбулося в 2015 році. Тоді понад 100 млн людей на півдні Африки, Азії і Латинській Америці через посуху зіткнулися з дефіцитом води.

В цьому році Ель-Ніньо сформувався не в східній частині Тихого океану, в якому він традиційно утворюється, а в центральній. Цей феномен називається Ель-Ніньо Модокі і впливає не тільки на опади на американському континенті, але і в районі Південно-Східної Азії.

Частота Ель-Ніньо в центральній частині Тихого океану щодо частоти Ель-Ніньо в східній частині Тихого океану

Згідно з дослідженнями, попри те, що Ель-Ніньо Модокі зазвичай не такий сильний, як його східний аналог, поступово цей тип кліматичного явища починає переважати. За останні 400 років у середньому два типи Ель-Ніньо змінювали один одного по черзі, проте під час попередніх двох десятиліть Модокі формувався в три рази частіше, ніж його східний аналог.

Крім того, Ель-Ніньо Модокі починає посилюватися в порівнянні з тим, яким він був ще в середині ХХ століття. Поки незрозуміло, з чим може бути пов’язане різке посилення цього феномену.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button