Відео

Рельсотрон: новий етап розвитку зброї майбутнього

Рейкова електромагнітна гармата ВМС США почне випробування на борту військового корабля в 2016 році. Принципово новий тип зброї впритул підійшов до прийняття на озброєння, що докорінно змінить вигляд сучасного флоту.

ВМС США профінансували два прототипи рельсотрона: компанії General Atomics і BAE Systems. Для другої фази проекту, в ході якої буде продемонстрована темпова стрільба, обрано потужне 457-мм знаряддя BAE Systems.

relsotron_400

Прототип рейкової електромагнітної гармати компанії BAE Systems

Рейкова електромагнітна гармата використовує для розгону снаряда силу Лоренца і вибуховий випар металу під впливом струму великої сили. В даний час прототип рельсотрона здатний метнути 23 – кг снаряд з початковою швидкістю понад 2200 м/с. Це дозволяє вести стрілянину на відстань близько 160 км. Для порівняння: 100-мм артилерійська установка радянської розробки АК-100 вистрілює 15 – кг снаряд з початковою швидкістю 880 м/с і має максимальну дальність стрільби близько 21 км.

relsotron01_400

Рельсотрон компанії BAE Systems, ззаду видно стійка з накопичувачами енергії

Снаряд до Рельсотрон коштує близько $ 25 тис. – це дешевше ракет вартістю $ 500 тис. – $ 1,5 млн. Також Рельсотрон не потрібні порохові заряди, що різко підвищує живучість судна і безпеку моряків. Завдяки відсутності метальних зарядів і супутніх систем їх зберігання і подачі, артустановка з Рельсотрон матиме меншу вагу і габарити. Крім того, обслуговувати її може один матрос.

relsotron02_400

Прототип рейкової електромагнітної гармати компанії General Atomics

«Електромагнітна гармата дасть неймовірний наступальний потенціал ВМС ??США, – завив головний інженер ВМС контр-адмірал Брайан Фуллер. – Нова зброя дозволить нам ефективно протистояти широкому спектру загроз при відносно низькій вартості».

Читайте також: Солдат одягнуть у броню Залізної людини

В даний час інженери ВМС вже провели випробування рейкової гармати на суші, в 2016 році почнуться випробування знаряддя на борту новітнього швидкісного корабля JHSV Millinocket. Також, в липні 2014 відбудеться демонстрація нової зброї на полігоні військово-морської бази в Сан-Дієго.

relsotron03_400

Малюнок судна JHSV Millinocket з встановленою для випробувань рейкової гарматою

Судячи з усього, вже в 2020 -х роках судна американського військового флоту почнуть активно озброюватися рейковими гарматами, які здатні виконувати широке коло завдань: від стрільби по наземних цілях, до перехоплення боєголовок балістичних ракет. Висока початкова швидкість і велика дальність стрільби дозволяють Рельсотрон обстрілювати цілі недоступні іншим видам зброї. Більш того, в перспективі військові планують збільшити початкову швидкість снаряда рельсотрона, що підвищить дальність стрільби до 400 км.

[youtube]qJQfAcBs5vQ[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button