Земля

Чи може людська цивілізація існувати вічно?

Завдання, загалом- то, полягає в тому, щоб змінити соціальну перспективу на довгострокову, в якій центральну роль у долі планети грає людство – замість короткострокової мети реагування на безпосередні кризи.

На щорічній зустрічі Американського геофізичного союзу астробіолог Бібліотеки Конгресу Девід Х. Грінспун сказав: «Для нашої цивілізації комфортне проживання на планеті протягом тривалого часу означає стати світом мінливих технологій».

isnuvania_zemli_500

Далеко не всі згодні, що в довгостроковій перспективі можна запобігти загибелі нашої цивілізації або Землі в цілому. Астрофізики ще в 60 -х роках минулого століття оцінювали час життя технічно розвинутої цивілізації в 5 тисяч років (І. Шкловський «Всесвіт, життя, розум»), а нинішні передрікають і того страшніші наслідки.

Читайте також: Земля стане непридатною для життя через 1,5 млрд років

Сучасна Земля була сформована в результаті стихійних лих, таких, як падіння гігантського астероїда, що знищив динозаврів, або біологічних сил, начебто вибухового зростання ціанобактерій, який і створив багату киснем атмосферу планети.

Грінспун продовжує: «Нинішня епоха стала епохою антропоцен, коли люди, ставши геологічною силою, в корені змінюють планету. Тепер цивілізація стоїть на роздоріжжі, і в кінцевому підсумку глобальне потепління та інші явища, безперешкодно змінюють Землю, приведуть до вимирання людства.

Лише людина по справжньому Розумна може подолати ці проблеми – зараз у людей є шанс, якого не було ні в однієї цивілізації в минулому. Ми знаходимося в точці біфуркації, і наша історія може бути обмежена періодом в декілька тисяч років, а може тривати сотні тисяч або навіть мільйони років.

Якщо навіть невелика частина людей пройде крізь вузьке горлечко біфуркації в житті цивілізації, у них буде шанс стати квазі-безсмертними. Для цього треба відійти від короткострокового, регіонального світогляду, який заперечує вплив людини на Землю».

Цивілізація стоїть перед вузьким місцем у своїй історії, погодився Сет Шостак, старший астроном з Інституту SETI в Маунтін- В’ю, Каліфорнія: «Врешті-решт, ми повинні будемо або стабілізувати чисельність населення і повторно використовувати все, що тільки можливо, або нам потрібно зробити щось ще – наприклад, відправитися в космос для видобутку ресурсів».

Читайте також: Земля без Сонця – що нас чекає

Однак сам Шостак висловлює сумнів у подібних способах вирішення проблем: «Лондон був охоплений міазмами токсичних газів через вугільне опалення будинків у 1870, і ніхто не міг придумати вирішення проблеми. Але перехід на інші джерела тепла її вирішив сам по собі. Ми часто не бачимо того, що знаходиться


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Людська цивілізвція стане вічною з их умов, що кожна людина прийме Іісуса Христа сво’м Господом і Спасителем і стане істиним членом Тіла Христа, народившися згори, служачи Богові і людям

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button