Земля

Рибі Мафустаіл, можливо, вже більше ста років, але вона не старіє (фото+відео)

Вважалося, що рибі Мафусаїл 84 роки, але нове дослідження передбачає, що їй більше 100 років.

Нове дослідження показало, що знаменитій австралійській двоякодихаючій рибі Мафусаїл, яка прибула в США в 1938 році, вже більше ста років.

Мафусаїл — самка австралійської двоякодихаючої риби Neoceratodus forsteri. Вона мешкає в акваріумі Стейнхарта в Сан-Франциско, Каліфорнія. Вперше вона потрапила в акваріум в 1938 році після того, як її відправили в США разом з більш ніж 200 іншими рибами з Фіджі і Австралії.

Співробітники акваріума ніколи не були впевнені в тому, скільки років Мафусаїлу. Але дотепер передбачалося, що їй 84 роки, що робить її найстарішою відомою рибою в неволі. У Біблії Мафусаїл був людиною, який, за легендою, дожив до 969 років.

Примітно, що літня риба, яку люблячі господарі годують інжиром з рук, не проявляє ніяких ознак старіння. Тому дослідники вирішили точно визначити, скільки їй років, використовуючи «віковий годинник ДНК».

В ході дослідження вчені порівняли ДНК Мафусаїла з генетичним матеріалом інших австралійських двоякодихаючіх риб, щоб визначити, наскільки сильно «зношена» її ДНК. Вони проаналізували кількість метилування в генетичному матеріалі риб. Метилювання — це біологічний процес, при якому до молекули ДНК додаються метильні групи — атом вуглецю, пов’язаний з трьома атомами водню. Виходячи з цього, вони змогли визначити, скільки часу знадобилося Мафусаїлу, щоб накопичити кількість метильних груп, виявлених в ДНК.

Результати дослідження показали, що рибі, швидше за все, 92 роки. Однак «рівень невизначеності» цього типу експерименту означає, що їй може бути і 101 рік. Дослідження буде опубліковано пізніше в цьому році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button