Відео

Рідкісні хвилясто-горбисті хмари зняли в США (відео)

Захід — завжди чудове видовище. Але те, що зняв на камеру мисливець за штормами Майк Олбінські, — щось небачене.

«Ми полювали на північний схід від Бісмарка в Північній Дакоті і, коли шторм затих, вирішили поїхати за самотнім осередком на задній стороні штормової лінії, — написав він на „Ютуб”. — Ми знали, що у неї є градове ядро і сподівалися, що колір заходу буде чарівним, принаймні, під час шторму. Також ми сподівалися побачити кілька розрядів блискавок. Але ми не мали ні найменшого уявлення, з чим скоро зіткнемося. Хмари набули несхожу на звичайну, вигнуту, хвилеподібну форму, і раптом ми зрозуміли, що бачимо».

Облінські і його команда стали свідками рідкісного утворення хвилясто-горбистих хмар. Пейзаж як ніби зійшов з екрану голлівудського фільму апокаліптичної тематики. Ці хмари зазвичай дуже низькі, хвилясті, рідкі і гарно освітлені. Облінські і його команда зняли тайм-лепс, і видно, як краса цих унікальних хмар виростає на заході.

У березні 2017 року Всесвітня метеорологічна організація офіційно визнала хвилясто-горбисті хмари новою категорією хмар і занесла їх у Міжнародний хмарний атлас. І це стало першим додаванням у нього більш ніж за півстоліття.

«Хмара складається з добре виділених хвилеподібних утворень в нижній частині, його структура більш хаотична і менш горизонтальна, ніж у хвильових хмар», — говорить офіційне визначення.

Хмара характеризується локалізованими хвилями біля основи, буває гладким або поцяткованим дрібними елементами, які іноді зігнуті під гострим кутом. Це схоже на те, як дивитися на поверхню моря знизу вгору.
А ось ще більш апокаліптичний приклад хвилясто-горбистих хмар.


Олбінські каже, що особливий захід залишиться в його пам’яті ще довго: «Це була безсумнівно одна з найбільш неймовірних сцен, які я бачив, ганяючись за штормами останні 8 років».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button