Різне

Ринок оціночних послуг

Особливості ринку оціночних послуг

В області оціночного консалтингу, на відміну від інших напрямків ринку консультаційних послуг, існують і специфічні особливості, які пов’язані з конфліктністю оціночної діяльності.

За словами одного з експертів, оцінювач завжди знаходиться на «стику інтересів» і намагається знайти компроміс. Банки хочуть, щоб майно оцінили дешевше (за рахунок цього вони знизять свої ризики), а позичальник, навпаки, намагається переконати оцінювача оцінити об’єкт дорожче. Схожа ситуація спостерігається і в сфері оцінки держвласності. «Держава прагне продати майно за вищою ціною, а покупці шукають можливість знизити вартість», – зазначив він.

Але ці конфлікти вирішуються. Грамотний оцінювач майже завжди зможе знайти компромісний варіант, що влаштовує обидві сторони.

Як вибрати оцінювача

Згідно з рекомендаціями експертів, у процесі вибору оцінювача або оцінної компанії необхідно дотримуватися наступних правил.

Узгоджувати вартість і якість. Низька ціна, безперечно, є позитивним чинником при виборі оцінювача, проте вона не повина стати основним фактором. Необхідно розуміти, що ризик, який може виникнути в результаті невірної оцінки, не тільки у фінансовому плані, але і в репутації, непорівнянний з розміром зекономлених коштів.

Перш ніж звернутися до оціночної компанії або оцінювача, необхідно хоча б поверхово оцінити репутацію, а також розмір їхнього бізнесу. Не зайвим буде звернути увагу і на суму страхування з конкретного виду діяльності.

Після проведених поверхневих вимірів, необхідно звернути увагу на культуру спілкування представника компанії. Як правило, співробітники великих компаній більш мотивовані до залучення клієнта. От як, наприклад, оціночна фірма в Санкт-Петербурзі. Її спеціалісти нададуть вам кваліфіковану допомогу в різних аспектах, незалежний оцінщик допоможе провести оцінку нерухомості, вартості авто, обладнанню на вашому підприємстві, а також нададуть оцінку нематеріальних активів.

В даний час багато компаній йдуть шляхом укрупнення, перетворюються із спеціалізованих фірм в універсальні консалтингові. Це однозначно зручніше самому клієнту – коли він з усіх питань може звертатися в одну компанію або навіть до одного менеджера. Це важливо і для співробітників, тому що відкриваються нові можливості зростання.

Більше того, така тенденція позначається позитивно на якості послуг. По-перше, фахівці високого рівня прагнуть працювати у великих фірмах, по-друге, при комплексному вирішенні питань фахівці краще розуміють завдання клієнта, є можливості залучати професіоналів інших напрямів. Для успіху консалтингової групи потрібна команда проектних менеджерів, кожен з яких здатний вести складні проекти, щоб замовнику не доводилося звертатися окремо до оцінювачів, аудиторів, фінансових консультантів, юристів.

Однак у цьому є і свої складності. В універсальній консалтинговій групі ця проблема кадрова. На ринку не вистачає грамотних і тямущих фахівців. При цьому грамотний консультант повинен бути креативним, вміти обробляти великі обсяги інформації і пропонувати рішення.

Згідно з даними Swiss Appraisal, в середньостроковій перспективі позиція локальних оціночних компаній буде тільки посилюватися. Відбуватиметься це за рахунок підвищення ефективності роботи, посилення конкурентного середовища, а також розвитку економіки країни в цілому і зростання кількості операцій з майном, коли потрібно незалежна оцінка, як з боку держави, так і з боку бізнесу.

Разом з тим, за прогнозами компанії, можливо законодавче посилення вимог до оціночних компаніям і, як наслідок, відхід з ринку найменш професійних локальних гравців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button