Різне

Ринок оціночних послуг

Особливості ринку оціночних послуг

В області оціночного консалтингу, на відміну від інших напрямків ринку консультаційних послуг, існують і специфічні особливості, які пов’язані з конфліктністю оціночної діяльності.

За словами одного з експертів, оцінювач завжди знаходиться на «стику інтересів» і намагається знайти компроміс. Банки хочуть, щоб майно оцінили дешевше (за рахунок цього вони знизять свої ризики), а позичальник, навпаки, намагається переконати оцінювача оцінити об’єкт дорожче. Схожа ситуація спостерігається і в сфері оцінки держвласності. «Держава прагне продати майно за вищою ціною, а покупці шукають можливість знизити вартість», – зазначив він.

Але ці конфлікти вирішуються. Грамотний оцінювач майже завжди зможе знайти компромісний варіант, що влаштовує обидві сторони.

Як вибрати оцінювача

Згідно з рекомендаціями експертів, у процесі вибору оцінювача або оцінної компанії необхідно дотримуватися наступних правил.

Узгоджувати вартість і якість. Низька ціна, безперечно, є позитивним чинником при виборі оцінювача, проте вона не повина стати основним фактором. Необхідно розуміти, що ризик, який може виникнути в результаті невірної оцінки, не тільки у фінансовому плані, але і в репутації, непорівнянний з розміром зекономлених коштів.

Перш ніж звернутися до оціночної компанії або оцінювача, необхідно хоча б поверхово оцінити репутацію, а також розмір їхнього бізнесу. Не зайвим буде звернути увагу і на суму страхування з конкретного виду діяльності.

Після проведених поверхневих вимірів, необхідно звернути увагу на культуру спілкування представника компанії. Як правило, співробітники великих компаній більш мотивовані до залучення клієнта. От як, наприклад, оціночна фірма http://ocenka-spb.com/ в Санкт-Петербурзі. Її спеціалісти нададуть вам кваліфіковану допомогу в різних аспектах, незалежний оцінщик допоможе провести оцінку нерухомості, вартості авто, обладнанню на вашому підприємстві, а також нададуть оцінку нематеріальних активів.

В даний час багато компаній йдуть шляхом укрупнення, перетворюються із спеціалізованих фірм в універсальні консалтингові. Це однозначно зручніше самому клієнту – коли він з усіх питань може звертатися в одну компанію або навіть до одного менеджера. Це важливо і для співробітників, тому що відкриваються нові можливості зростання.

Більше того, така тенденція позначається позитивно на якості послуг. По-перше, фахівці високого рівня прагнуть працювати у великих фірмах, по-друге, при комплексному вирішенні питань фахівці краще розуміють завдання клієнта, є можливості залучати професіоналів інших напрямів. Для успіху консалтингової групи потрібна команда проектних менеджерів, кожен з яких здатний вести складні проекти, щоб замовнику не доводилося звертатися окремо до оцінювачів, аудиторів, фінансових консультантів, юристів.

Однак у цьому є і свої складності. В універсальній консалтинговій групі ця проблема кадрова. На ринку не вистачає грамотних і тямущих фахівців. При цьому грамотний консультант повинен бути креативним, вміти обробляти великі обсяги інформації і пропонувати рішення.

Згідно з даними Swiss Appraisal, в середньостроковій перспективі позиція локальних оціночних компаній буде тільки посилюватися. Відбуватиметься це за рахунок підвищення ефективності роботи, посилення конкурентного середовища, а також розвитку економіки країни в цілому і зростання кількості операцій з майном, коли потрібно незалежна оцінка, як з боку держави, так і з боку бізнесу.

Разом з тим, за прогнозами компанії, можливо законодавче посилення вимог до оціночних компаніям і, як наслідок, відхід з ринку найменш професійних локальних гравців.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button