Різне

Шокуючі факти з життя і побуту Древніх римлян

1. У Стародавньому Римі, якщо пацієнт помирав під час операції, лікарю відрізали руки.
gladiadores_004

2. У Римі за часів республіки брат мав законне право покарати свою сестру за непослух, зайнявшись з нею сексом.
3. У Стародавньому Римі групу рабів, що належали одній людині, називали прізвищем…
4. Серед перших п’ятнадцяти римських імператорів один тільки Клавдій не мав любовних зв’язків з чоловіками. Це вважалося незвичайною поведінкою і висміювалося поетами і письменниками, які говорили: люблячи тільки жінок, Клавдій сам став жінкоподібним.
5. У римському війську солдати жили у наметах по 10 осіб. На чолі кожної палатки ставився старший, якого називали… деканом.
6. У Стародавньому світі, як і в Середньовіччі, не було туалетного паперу. Римляни використовували палицю з тканиною на кінці, яку змочували в відро з водою.
7. У Римі багаті громадяни жили в будинках – особняках. У двері будинку гості били калаталом, дверним кільцем. На порозі будинку була викладений мозаїчний напис “сальве” (“ласкаво просимо”). Деякі будинки замість собак охороняли раби, прив’язані до кільця в стіні.
8. У Стародавньому Римі знатні пани як серветки на бенкетах використовували кучерявих хлопчаків. Вірніше, використовували тільки їхнє волосся, об яке витирали руки. Для хлопчиків ж вважалося неймовірною удачею потрапити на службу до високопоставленого римлянина в якості такого собі “столового хлопчика”.
9. Деякі жінки в Римі пили скипидар (незважаючи на ризик смертельного отруєння), так як він надавав їх сечі запах троянд.
10. Традиція весільного поцілунку прийшла до нас з Римської імперії, де молодята в кінці одруження цілувалися, тільки тоді поцілунок мав інше значення – він означав свого роду друк під усним договором про шлюб. Так угода про шлюб набувала дії.
11. Популярний вислів «повернутися у рідні Пенати», що означає повернення у свій дім, до домашнього вогнища, правильніше вимовляти по-іншому: «повернутися до рідних Пенатів». Справа в тому, що Пенати – це римські боги-охоронці домашнього вогнища, і кожна сім’я зазвичай мала зображення двох Пенатів поряд з вогнищем.
12. Дружина римського імператора Клавдія, Мессаліна, була настільки похотлива і розбещена, що вражала цим до всього звиклих сучасників. За свідченням істориків Тацита і Светонія, вона не тільки утримувала в Римі публічний будинок, але і сама там підробляла повією, особисто обслуговуючи клієнтів. Вона навіть влаштувала змагання з іншої відомою повією і виграла його, обслуговувши 50 клієнтів проти 25.
13. У Стародавньому Римі проституція не тільки не була незаконною, але і вважалася звичайною професією. Жриць любові не покривали ганьбою і презирством, тому їм не потрібно було приховувати свій статус. Вони вільно ходили по місту, пропонуючи свої послуги, а щоб їх було легше виділити з натовпу, повії носили взуття на високому підборі. Більше ніхто підбори не носив, щоб не вводити бажаючих отримати секс в оману.
14. У Стародавньому Римі існували спеціальні бронзові монети для оплати послуг повій – спинтрії. На них були зображені еротичні сюжети – як правило, люди в різних позах в момент статевого акту.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button