Екологія

Рівень Світового океану піднімається на третину сантиметра щорічно

 

Потепління океанів і танення льоду на суші призвели до підвищення рівня моря на 0,12 дюйма (3,1 мм) на рік — вище, ніж коли-небудь спостерігалося за останнє століття.

Про це йдеться у п’ятій доповіді морської служби Copernicus, передає dailymail.co.uk.

«Протяжність арктичного морського льоду зменшується, і встановлено, що з 1979 по 2020 рік він втратив морський лід, еквівалентний за площею приблизно у шість разів більше Німеччини», – йдеться у дослідженні.

Доповідь створена на основі комбінації супутникових спостережень, вимірювань у різних точках океану по всьому світу і серії комп’ютерних моделей.

«Підвищення рівня Світового океану більше не є проблемою майбутнього і вже створює проблеми для прибережних спільнот по всьому світу, включаючи Великобританію», – говорить доктор Алекс Арнолл, дослідник навколишнього середовища з Університету Редінга.

Площа морського льоду в Арктиці значно нижча за середню і швидко скорочується. Фактично, за останні тридцять років арктичний морський лід демонструє неухильне зменшення протяжності й товщини. Влітку (вересень) морський лід має тенденцію до зменшення на -12,89 відсотка за десятиліття, при цьому за останні два роки площа морського льоду досягла рекордно низького рівня.

Щорічний звіт включає матеріали 150 вчених з більш ніж 30 відомих європейських інститутів. Він покликаний служити орієнтиром для наукової спільноти, національних і міжнародних органів, осіб, які приймають рішення, і широкої громадськості.

Показники океану згруповані в три набори: фізичний стан океану (блакитний океан), біологічний і біохімічний стан океану (зелений океан) і життєвий цикл плавучого льоду у полярних регіонах (білий океан).

Інші результати включають свідчення надзвичайної мінливості у результаті похолодань і морських хвиль тепла у Північному морі.

Забруднення в результаті здійснюваної на суші діяльності, такої як сільське господарство і промисловість, викликає евтрофікацію океану(збагачення мінералами й поживними речовинами водойми, яке викликає позеленіння), впливаючи на вразливі екосистеми.

У доповіді говориться, що за останнє десятиліття в Середземномор’ї посилилося потепління океану і підвищилася солоність.

Дослідники також виявили, що потепління Північного Льодовитого океану, за оцінками, зараз вносить майже чотири відсотки у глобальне потепління океану.

«Зараз світ втрачає трильйони тонн льоду щороку», – заявив Ендрю Шепард, професор спостереження Землі в університеті Лідса.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments