Екологія

Скачувати музику з мережі – екологічно правильно!

Незважаючи на те, що все більшість людей воліють купувати музичні файли через інтернет (а на наших просторах їх можна взагалі скачати безкоштовно), за даними IFPI продажі компакт-дисків на Заході досі становлять близько 70% всіх продажів музики. І дарма! Адже завантаження цифрової музики через інтернет не тільки зручніше і швидше, ніж придбання фізичних носіїв, але і куди більш дружелюбне по відношенню до довкілля.

Результати спонсорованих «Microsoft» і «Intel» досліджень, названі як «Вплив різних методів доставки музики на зміни у сфері енергетики та клімату» (Energy and Climate Change Impacts of Different Music Delivery Methods). На 24 сторінках міститься вичерпний аналітичний матеріал, що стосується шести методів поширення цифрової музики – від традиційних роздрібних продажів CD до скачування з мережі на комп’ютер або медіаплеєр. І порівняння виходить саме на користь останнього варіанту.

Компакт-диски: кінець історії

Прообразом компакт-диска є грамофонна платівка … а, можливо, навіть музична скринька, в якій для попереднього запису мелодії використовується металевий диск з нанесеною спіральної канавкою. Іншими словами, настільки довга еволюція, схоже, підходить до свого логічного завершення: цей носій інформації вже вважається і недостатньо компактним, і недостатньо містким, а тепер ще й визнаний небезпечним для навколишнього середовища.

Щоб визначити кількість вуглецю, яке супроводжуює одиницю продукції, дослідники врахували такі чинники, як виробництво CD і подальше їх пакування, транспортування, енерговитрати онлайн-магазинів і пристроїв відтворення і так далі. Для кожного показника був прийнятий діапазон числових значень, і весь масив даних піддали імовірнісного аналізу методом Монте-Карло.

У результаті стало очевидно, що вироблені з пластику диски (і бокси від них), а так само витрата електрики і пального перетворюють захоплення музикою просто в хуліганське заняття. Найгірший сценарій роздрібного продажу – приїзд покупця до магазину на своєму автомобілі – припускає «навантаження» близько 3 200 грамів вуглекислого газу на один музичний альбом. На думку фахівців, істотне скорочення впливу на навколишнє середовище також приведе відмова споживача від використання CD на користь повного переходу на електронні носії. Якби-то не було, але щоби створити музику все ще необхідні музичні інструменти: синтезатори, гітари, ударні та багато інших видів, більш широкий та повний перелік ви зможете найти на http://muzline.com.ua/ – інтернет-магазині музичних інструментів.

Хай живе завантаження з інтернету

Інтернет-завантаження так само залишають горезвісний вуглецевий слід. Кейт Крейгвуд, засновник компанії хостинг-провайдингу «Memset», виявила, що для скачування одного музичного альбому потрібно стільки ж енергії, як і для приготування чаю на 12 персон! Витрата становить 7 кВт на 1 Мб (при тому, що середній музичний альбом важить близько 100 Мб).

Тим не менш, можна говорити про явну перевагу завантажуваної музики, весь процес отримання якої навіть в ході гіршого сценарію супроводжується в середньому на 65% меншими викидами СО2, ніж самий оптимізований метод e-tail (купівля продукту в онлайн-магазині і подальша доставка до споживача) і на 40-80% менш згубний для атмосфери за рівнем викиду вуглецю, ніж виробництво компакт-дисків.

Кращий сценарій використання цифрових каналів бере до уваги скачування любимої мелодій CD-альбому без подальшого запису їх на «болванку» і підносить природі всього 400 грам вуглекислого газу. А якщо просунутий меломан ще й здогадається використовувати для завантаження музики перший зелений пошуковик «Ecosia», то вуглецевий слід буде скорочений до мінімуму.

Натхнення: http://facepla.net/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button