Екологія

Десятки вітряних турбін замість вироблення енергії, споживали її від дизельних генераторів

У компанії Scottish Power, а саме про її генератори мова в публікації видання Sunday Mail, стверджують, що 71 її вітряних генератора були підключені до джерела викопного палива після того, як в мережі виникла несправність.

Image by Markus Distelrath from Pixabay

Фірма заявила, що була змушена діяти, щоб турбіни залишалися теплими в дуже холодну погоду в грудні. Однак робітник, слова якого наводить видання Sunday Mail повідомив, що цей інцидент є не єдиним порушенням в області охорони навколишнього середовища, здоров’я і безпеки.

“Уряд Шотландії хоче зробити нашу країну привабливою для іноземних інвесторів, оскільки 40 відсотків вітру, що дме в Європі, дме в Шотландії. Однак це не повинно означати, що ми миримося з тим, що наші водні шляхи і природа забруднюються через використання дизельних генераторів і гідравлічного масла», – повідомило джерело газети.

Як стало відомо виданню, протягом грудня минулого року 71 турбіна в Шотландії була знеструмлена через несправність кабелю. Для того, щоб ці турбіни були перезаряджені, дизель-генератори працювали більше шести годин на день.

Крім того, з’ясувалося, що турбіни тривалий час працювали на половинній потужності через несправні модулі перетворювача, а частина турбін тривалий час працювала в «тестовому режимі», коли вони беруть, а не віддають електроенергію в мережу.  Брудне гідравлічне масло регулярно розбризкувалося по шотландській сільській місцевості через тріщини в механізмах. Стандарти безпеки, за словами неназваного робітника, не покращилися відтоді, як у 2017 році на вітряній електростанції компанії загинув робітник.

Представник Scottish Power підтвердив, що дизельні генератори використовувалися протягом «короткого періоду часу» через «зовнішню несправність у мережі Великобританії», через яку три вітряні електростанції не могли працювати в екстремально холодну погоду в грудні. Представник наполягав на тому, що дизельне паливо не використовувалося для виробництва електроенергії.

Він додав: “Для контексту Scottish Power вимірює доступність своїх 1183 наземних турбін і розглядає відсоток часу, протягом якого кожна турбіна готова і доступна для виробництва зеленої енергії. У 2022 році цей показник надійності становив 96 відсотків».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button