Екологія

Рівень Світового океану зросте на 1 метр до 2100 року

Рівень Світового океану зросте на 1 метр до 2100 року. Причиною тому стане глобальне потепління, якщо країнам не вдасться знизити обсяги викидів парникових газів. Про це пишуть вчені з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі.

Понад 100 міжнародних експертів об’єдналися, щоб створити глобальний прогноз стану нашої планети. Мова йшла про два кліматичні сценарії, при яких людству вдасться знизити викиди парникових газів, або ні. Дослідження сінгапурських учених дає повноцінне уявлення про майбутнє Землі, Світового океану і життя на планеті.

Якщо глобальне потепління буде обмежено 2 °C від доіндустріальних показників, то до 2100 року рівень Світового океану зросте на 0,5 метра до 2100 року та на 0,5–2 до 2300 року. Якщо ж температура зросте на 4,5 °C, то зростання рівня моря складе від 0,6 до 1,3 метра до 2100 року і від 1,7 до 5,6 метра до 2300 року.

Професор Бенджамін Хортон, в. о. голови Азіатської школи навколишнього середовища НТУ, який очолював дослідження, зазначає, що прогнози, присвячені підвищенню рівня моря, мають життєво важливе значення для прийняття обґрунтованих рішень щодо пом’якшення наслідків і адаптації.

Професор Хортон розповів:

«Складність формування прогнозів рівня моря і величезна кількість відповідних наукових публікацій ускладнюють отримання коректного огляду ситуації, в тому числі ця проблема стосується політиків. Щоб отримати цей огляд, необхідно провести опитування провідних експертів. Показники очікуваного підвищення рівня моря дадуть ширшу картину майбутніх сценаріїв і проінформує політиків, щоб вони могли підготувати необхідні заходи».

Отримані сінгапурськими вченими результати істотно перевищують раніше прогнозовані значення.

«Ми знаємо, що в майбутньому рівень моря на планеті підніметься, — говорить співавтор дослідження доктор Андра Гарнер, доцент кафедри екологічних наук в Університеті Роуен в Сполучених Штатах Америки. — Але є істотні відмінності в тому, на скільки підніметься цей рівень в залежності від обсягів викидів. Це вселяє велику надію, а також сильну мотивацію діяти зараз, щоб уникнути більш серйозних наслідків».

Однак, навіть в поточному дослідженні є суттєві невизначеності, пов’язані з Гренландським і Антарктичним льодовиковими щитами. Вони є важливим індикатором зміни клімату і рушійною силою підвищення рівня моря. Супутникові вимірювання показують, що крижаний покрив розтає зі зростаючою швидкістю.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button