Екологія

Екологи: Спека в Австралії знищила тисячі кажанів

Минулого тижня Австралію вразили найпотужніші хвилі спеки, а це призвело до загибелі тисячі кажанів. Підвищення температур викликало перегрів мозку та інших життєво важливих органів. Відомостями ділиться наукове видання LiveScience.

Перші наслідки аномальної погоди відчула на собі Австралія. На території більшої частини країни була хвиля літньої спеки. Стовпчики термометрів у південних і центральних частинах континенту показували 44 градусів за Цельсієм. Це призвело до загибелі сіроголових летючих лисиць, які увійшли в Червону книгу. Ці істоти проживають на гілках дерев, плодами яких і харчуються. Зазначимо, що їх родичі мешкають переважно в печерах, щоб уникати перегріву на Сонці.

За підрахунками дослідників, місцеві жителі спільно з екологами знайшли тисячі мертвих кажанів, загиблих в результаті теплового шоку. Приблизно 200 з них померли під час спроб їх врятувати. Особливо сильно постраждали молоді особини через нездатності організму контролювати температуру.

Як очікують екологи, спека в Австралії спаде найближчим часом, проте вона встигне знищити величезну кількість летючих лисиць.

Кнопка «Наверх»