Земля

Різноманітність китайської флори – запорука глобальної продовольчої безпеки

Кліматичні зміни загрожують світовим запасам провіанту, проте врятувати людство від голоду допоможе Китай. До такого висновку прийшли вчені Бірмінгемського університету зі своїми китайськими колегами.

Дослідники нарахували в Китаї 871 вид диких рослин, з яких можна культивувати 28 найважливіших культур, включаючи рис, пшеницю, соєві боби, сорго, банани, яблука, цитрусові, виноград і ряд інших. 42% цих рослин, відомих як дикі родичи культурних рослин (ДРКР), не зустрічаються більше ніде в світі.

foto_cikavosti_14.09.2014-13_resized

ДКРК – це дикі рослини, які виростають в різних, часто екстремальних умовах, завдяки чому вони генетично більш різноманітні, ніж культурні рослини. Їх адаптаційні особливості можна прищепити сільськогосподарським культурам, щоб підвищити стійкість останніх до несприятливих погодних умов, а також шкідників, гербіцидів і пестицидів. Крім того, їх можна використовувати для поліпшення якості та врожайності культур.

Читайте також: Існуючі поля можуть прогодувати на мільярди людей більше

У той же час, з 871 виду 17% перебувають під загрозою зникнення, і для їх порятунку необхідно вжити термінових заходів. В цілому, китайська флора включає понад 20 тисяч видів вищих рослин, значна частина яких може використовуватися як генних донорів для поліпшення сільгоспкультур.

Тепер, коли створено базу даних ДРКР, що ростуть в Китаї, та визначено ключові види, вчені займуться їх збереженням як в ареалах проживання, так і за допомогою генних банків. Також наголошується, що подібне дослідження і систематизація були проведені вперше.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button