Технології

Робот-багатоніжка використовує штучні нейрони зміни ходи (відео)

Робот-багатоніжка використовує штучні нейрони зміни ходи. До такої поведінки в природному середовищі вдаються комахи — вони змінюють ходу у відповідь на зовнішні подразники. Робота вчених з Університету Севільї описана на Fundaciоn Descubre.

3D-друкований шестиногий робот отримав назву NeuroPod. У процесор, який керує ним, вбудовані 30 штучних нейронів — вони отримують стимули у вигляді різних сигналів, що передаються від суміжного проводового комп’ютера.

У відповідь на ці сигнали нейрони миттєво посилають команди 18 серводвигунам, які керують ногами робота. Як тільки сигнал отриманий, NeuroPod плавно перемикається між різними типами ходи — наприклад, бігом або риссю.

Поки рухи робота виглядають досить незграбними, проте інженери планують доопрацювати конструкцію, щоб NeuroPod міг рухатися більш плавно. Крім того, найближчим часом учені мають намір обладнати робота візуальними і слуховими датчиками, які дозволять йому реагувати на сигнали навколишнього середовища.

Протестована за допомогою робота нейромережа в майбутньому може використовуватися в протезах з механічним приводом для швидкого перемикання між виконанням різних дій у відповідь на команди користувача, відзначають автори дослідження.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button