Технології

США планують створити економічний ядерний реактор

Новий тестовий реактор на швидких нейтронах покликаний оновити згасаючу атомну енергетику країни і зробити її більш безпечною.

США планируют создать экономичный ядерный реактор

Міністерство енергетики США заявило, що підготує розпорядження для будівництва нового випробувального реактора на швидких нейтронах в штаті Айдахо або Теннессі до кінця 2025 року. За словами міністра енергетики Ріка Перрі, реактор необхідний для розробки трансформаційних технологій ядерної енергетики, які скорочують утворення відходів та підвищують безпеку.

Більша частина існуючих сьогодні ядерних реакторів використовують повільні нейтрони. Для цього в активній зоні реактора знаходяться їх сповільнювачі — важка вода або графітові стрижні. Реактори на швидких нейтронах безпечніші, ніж на теплових, тому, що у них немає підвищеного тиску, практично не википає теплоносій і немає ризику пароцирконієвої реакції, яка стала однією з причин вибухів на АЕС «Фукусіма-1». До того ж такі установки набагато економічніші: вони дозволяють перетворювати в кінцевий продукт більшу кількість ядерного палива.

Один з таких тестових реакторів, працював у Східному Айдахо, який був закрито у 1994 році, коли інтерес США до ядерної енергетики ослаб. Нова реконструкція ядерної енергетики країни стала частиною стратегії по скороченню викидів парникових газів. Програма була розпочата ще при Обамі і тепер продовжується при президентові Трампа.

За даними Управління енергетичної інформації США, в кінці грудня на 59 електростанціях, які виробляють близько 20% енергії країни, було 98 ядерних реакторів. Більшість з установок мають вік більш 10 років, багато з них зазнають труднощі в економічній конкуренції з іншими формами виробництва енергії.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments