Технології

Робот може надрукувати нові тканини шлунка всередині організму людини

Китайські вчені створили мініатюрного робота, який за допомогою біопринтера видруковує нові тканини прямо в шлунку людини.

Відкриті рани на стінках шлунка можуть призвести до серйозних ускладнень, якщо ними вчасно не зайнятися. Щоб дістатися до такої делікатної області, медики часто вдаються до хірургічного втручання. Проте в майбутньому все може стати інакше: вчені створили маленького робота, який друкує нові тканини і латає пошкодження зсередини нашого власного організму.

Наші читачі вже неодноразово чули про біопринтери, з допомогою яких дослідники винаходять все нові матеріали, призначені для загоєння ран. Зазвичай такий принтер являє собою громіздкий і вельми делікатний пристрій, який можна використовувати лише при зовнішніх пошкодженнях. Однак китайські вчені розробили прототип змієподібного робота, який за допомогою звичайного ендоскопа можна доставити прямо в шлунок пацієнта, де той негайно почне виправляти пошкоджені тканини.

Сам робот являє собою «голову» на жорсткому каркасі, оснащену трьома незалежно рухомими маніпуляторами. При введенні конструкція складається, що робить її дуже тонкою і дозволяє не травмувати стравохід, а опинившись на місці робот знову приймає початкову форму.

Tsinghua University
Принцип роботи системи

Основний принцип його дії схожий з класичним біопринтером. Маніпулятори направляють трубку, з якої робот видавлює на тканині два види гідрогелевих чорнила: одне з них містить клітини епітелію шлунка людини, а інше — клітини гладких м’язів шлунка. Вони розміщуються у двох окремих шарах, утворюючи каркас, що покриває рану.

Вчені запевняють, що надруковані таким чином тканини зберігають «високу життєздатність і стійку проліферацію, що свідчить про хорошу біологічну функцію клітин в надрукованих тканинних каркасах». Втім, робота далека від досконалості: на думку авторів дослідження, робота можна зробити ще більш компактним, а біочорнила — ще більш надійними.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»