Технології

Бамбук підвищить міцність композитних матеріалів

Вчені з Університету Британської Колумбії придумали спосіб підвищення міцності біокомпозитних матеріалів з використанням пластинації. Дослідження опубліковано в журналі Composite Structures.

Image by Pexels from Pixabay

Канадські дослідники показали, що додавання 10% пластикованого бамбука в композит зі скловолокна підвищує його здатність поглинати енергію удару. При цьому еластичні властивості матеріалу зберігаються.

“Бамбук майже такий же міцний як сталь, але більш гнучкий, — зазначає Аббас Мілані, один із співавторів дослідження. – Завдяки своїй легкості, ціні та доступності, цей матеріал має великий потенціал для промисловості. Дотепер у нього був тільки один великий недолік”.

Біокомпозитні матеріали активно поглинають вологу, що призводить до швидкого руйнування. Вчені використовували пластинацію, яка традиційно застосовувалася для збереження останків тварин і людей. Цей метод зберігає швидкопсувні біологічні зразки. В результаті обробки вода і жир в тканинах замінюються полімером.

“Композит з пластинованого бамбука був змішаний зі скляними і полімерними волокнами, щоб створити матеріал, який легше і міцніше своїх аналогів, — говорить дослідник Даанвір Дхір. – Наша робота унікальна. Ніхто раніше не досліджував можливість застосовувати пластиновані натуральні волокна в біокомпозитах”.

Вчені продовжать роботу з оптимізації створеного матеріалу. За словами Дхіра, зараз пластинація займає багато часу, але цей процес можна вдосконалити.

«Відкриття правильного складу пластинованих волокон призведе до значного скорочення нерозкладаних відходів у багатьох галузях промисловості», — додає Дхір.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button